Tylko mała aktywność wędrowna

Samiec wędrowny na moście Westinghouse, 19 listopada 2022 r. (fot Dana Nesiti)

22 listopada 2022 r

Listopad to spokojny czas dla wędrowców z okolic Pittsburgha. Większość z nich pozostaje na terytorium przez całą zimę, ale poszerza swój zasięg, ponieważ o tej porze roku pożywienia jest mniej. Niektórzy wędrowcy odbywają krótkie wycieczki z dala od domu, ale po powrocie gnieżdżą się na swoim „klifie”.

Powyżej, na moście Westinghouse w zeszłą sobotę, Dana Nesiti znalazła samca z lokalnej pary wędrownych, czyszczącego się w słońcu. Poniżej Jeff Cieślak zrobił powiększone zdjęcie Katedry Nauki z odległości około mili. Obaj wędrowcy siedzieli na półce 38 piętra po stronie Heinz Chapel. To niezawodne miejsce, aby je znaleźć w listopadzie, ale będziesz potrzebować lornetki!

Katedra Nauki z dwoma peregrynami, 17 listopada 2022 (fot Jeff Cieślak)

Kamera migawkowa widzi Morelę i Ecco w gnieździe dzięki detekcji ruchu. W listopadzie odwiedzają go rzadko i nie zostają na długo. Ten pokaz slajdów pokazuje ich wizyty w ciągu ostatnich 10 dni.

Grudzień będzie świadkiem najniższego punktu aktywności zimowej lokalnych wędrowców. W styczniu zaczynamy myśleć o wiośnie. Uważaj na nich tutaj na aparat fotograficzny.

(zdjęcia wg Dana Nesiti, Jeff Cieślak oraz aparat migawkowy National Aviary na Univ of Pittsburgh)

Definicja: „klif” = w środowisku miejskim klif to most lub budynek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *