Trzy książki o ptakach wygrywają National Outdoor Book Awards

Trzy z 19 zwycięskich książek w konkursie National Outdoor Book Awards 2022 to książki o ptakach. Konkurs, który odbywa się od 26 lat, jest sponsorowany przez National Outdoor Book Awards Foundation (NOBA), Idaho State University oraz Association of Outdoor Recreation and Education.

Marina Richie, która napisała artykuły dla Obserwowanie ptaków przez ponad dekadę wygrał Kategoria Podróże swoją pierwszą książką, Halcyon Journey: In Search of Belted Kingfisher.

W książce Richie szuka gniazda zimorodka w pobliżu swojego domu w Montanie. W miarę jak czytelnicy śledzą jej dalsze losy, łączy badania naukowe z historiami swojej rodziny. Dowiadujemy się, że zimorodek jest halcyonem z mitologii greckiej, ptakiem o magicznych mocach, który potrafił uspokoić wody morskie, kiedy zakładał gniazdo.

Jej proste pragnienie obserwowania zimorodków zamienia się w poszukiwanie zimorodków i wysyła ją w dalekie przygody na inne kontynenty, aby dowiedzieć się więcej o tych mitycznych ptakach.

„To wspaniałe pisanie o naturze” — powiedział Ron Watters, przewodniczący National Outdoor Book Awards. Jest wciągająca, oświecająca i oświecająca. Marina Richie to niewątpliwie nowy, ekscytujący głos w dziedzinie pisania o przyrodzie”.

Jeden z dwóch laureatów konkursu im Kategoria Zasługi projektowe i artystyczne jest Przyciągnięty do ptaków: Szkicownik przyrodnika autorstwa Jenny de Fouw Geuder. NOBA mówi o książce:

„Ta urocza książka jest wspaniałym połączeniem sztuki i tekstu. Otwórz ją, a książka natychmiast emanuje urokiem, przyciągając Cię obfitością kolorowych akwareli. Akwarele uzupełnia tekst wytrawiony delikatną kaligrafią, przyjemny dla oka i doskonale współgrający z dziełem sztuki. Po wprowadzeniu dotyczącym rozpoznawania ptaków Jenny deFouw Geuder obejmuje ponad 60 gatunków ptaków występujących na podwórku lub w pobliskich parkach. Zawiera pomysły, jak stworzyć lepsze siedlisko na twoim podwórku i łączy je z segmentem dotyczącym pospolitych dzikich kwiatów i owadów”.

Wreszcie zwycięzca tzw Kategoria Książki dla dzieci jest Alaska jest dla ptaków! Susan Ewing i zilustrowane przez Evona Zerbetza. Przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, książka opisuje 14 ptaków, które można spotkać na Alasce.

„To, co wyróżnia tę książkę, to połączenie wierszy i kolorowych ilustracji” — powiedział Watters. „Wiersze są czystą zabawą – i rymują się w muzyczny sposób, co sprawia, że ​​czytanie dzieciom to sama przyjemność”.

I Dziennik Biblioteki Szkolnej napisał: „Czternaście ptaków z Alaski ożywa w tej wspaniałej książce… Ewing, doświadczony autor tematów przyrodniczych, wplata wiersze w melodyjne teksty informacyjne. W połączeniu z innym Zerbetzem z Alaski, obaj tworzą atrakcyjny widok na lokalną przyrodę. Lino-cut jest jasny i podkreśla osobowość każdego ptaka. Przystojny reflektor na tych pierzastych przyjaciołach, jest zalecany dla kolekcji literatury faktu i fanów dzikiej przyrody”.

Przeczytaj więcej o National Outdoor Book Awards 2022

Przeczytaj nasze recenzje Halcyon Journeys i Drawn to Birds

Przeczytaj opowiadania o obserwacji ptaków autorstwa Mariny Richie

Biuletyn Obserwacja ptaków

Przeczytaj nasz biuletyn!

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu elektronicznego, aby otrzymywać wiadomości, zdjęcia ptaków, wskazówki dotyczące wabienia i identyfikacji oraz inne informacje dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej.

Zarejestruj się za darmo

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *