Top 5 Czaprak Best Western

Czy szukasz najlepsze czapraki westernowe? Zarówno profesjonalni, jak i początkujący jeźdźcy wiedzą, jak ważne jest używanie czapraka. Może chronić grzbiet konia przed zadrapaniami i otarciami, gdy siodło ociera się o grzbiet i sierść konia. Co więcej, siodło może rozwiązać problemy z dopasowaniem u wielu trudnych do dopasowania koni. Zapewnia również dodatkową amortyzację i pochłania pot konia, aby utrzymać siodło w czystości.

Czaprak westernowy to niezbędny element wyposażenia każdego jeźdźca. Ale niestety nie wszyscy z nas wiedzą, jak wybrać odpowiedni podkład pod siodło. Aby zaoszczędzić czas na szukaniu, mam już listę 5 najlepszych Best Western czapraki. Więc nie szukaj dalej; przewiń w dół, aby zobaczyć moją rekomendację!

Top 5 najlepszych czapraków Best Western Tabela porównawcza 2022

Najwyżej oceniane 5 czapraków westernowych – nasza recenzja

Nr 1: Najlepszy antypoślizgowy czaprak westernowy – marka Best Friend

Czaprak bez siodełka Best Friend w stylu western

Na szczycie mojej listy znajduje się czaprak Best Friend z jego dużą wszechstronnością. Możesz użyć tej podkładki samodzielnie jako podkładki bez oparcia lub umieścić siodło na górze, a zapewni Ci to dodatkową amortyzację dla najlepszego dopasowania. Ten prosto zaprojektowany czaprak o niewielkiej wadze wynoszącej zaledwie 3,4 funta jest jednym z najcenniejszych czapraków w swoim przedziale cenowym.

Oferuje do siedmiu kolorów do wyboru spośród czarnego, brązowego, zielonego myśliwego, granatowego, niebieskiego w panterkę, czerwonego i jasnobrązowego / brązowego. Dlatego możesz wybrać podkładkę pod siodło, która pasuje do tonu Twojego sprzętu.

Pod względem materiału wierzchnia część czapraka Best Friend jest wykonana z syntetycznego zamszu, który utrzymuje siodło we właściwej pozycji. Tymczasem ten najlepszy antypoślizgowy czaprak westernowy ma matowy spód z oddychającego materiału, który umożliwia przepływ powietrza dla lepszej wentylacji.

#2: Czaprak Southwestern Equine OrthoRide – Czaprak Best Western zapewniający jakość

Siodło korekcyjne Southwestern Equine OrthoRide

Następna na mojej liście jest dwukolorowa wyprofilowana podkładka Southwestern OrthoRide o jakości amerykańskiej. Został specjalnie zaprojektowany, aby rozwiązać problemy związane ze zbyt dużymi siodłami, siodłami przechylanymi do przodu oraz końmi z wysokim i wąskim kłębem.

Wkładka OrthoRide zawiera Poron XRD, który jest obecnie używany w profesjonalnych wyściółkach. Ponadto ma piankę zapamiętującą kształt, która wypełnia luki i zapewnia idealne dopasowanie siodła. Ponadto połączenie dwóch zaawansowanych technologii pochłaniania wstrząsów sprawia, że ​​ten podkład pod siodło jest jedną z najbardziej zauważalnych opcji na rynku.

Jeśli chodzi o materiał, podkładka pod siodło OrthoRide jest wykonana z materiału ortopedycznego, aby rozwiązać problem z dopasowaniem. Co więcej, skóra naturalna może zapewnić Twojemu koniowi najwyższy komfort i wytrzymać długotrwałe użytkowanie.

#3: Back on Track Therapeutic – najlepszy do jazdy terenowej

Podkładka Back on Track dla koni terapeutycznych Western

Jeśli szukasz czapraka, który zapewni Twojemu koniowi najwyższy komfort, warto rozważyć zakup czapraka terapeutycznego Back on Track.

Dzięki specjalnej konstrukcji, która dopasowuje się do ciała konia, czaprak Back on Track jest najlepszym produktem do jazdy terenowej, który jest idealny do stosowania pod siodłem, aby rozluźnić mięśnie konia i utrzymać go w cieple w trudnych warunkach pogodowych.

Podkładka pod siodło Back on Track posiada unikalny system ogrzewania, dzięki czemu jest najlepszym wyborem dla koni z zimnymi i obolałymi plecami. Będzie odbijać naturalną ciepłotę ciała konia i wytwarzać ciepło termiczne dalekiej podczerwieni. Ponadto ciepło poprawi przepływ krwi. Łagodzi również bóle pleców i skutecznie zmniejsza napięcie mięśniowe.

Tak więc, jeśli twój koń cierpi na bóle pleców, powinieneś wybrać czaprak Back on track, ponieważ jest najlepszy na obolałe plecy.

#4: Classic Equine BioFit – czaprak Best Western dla koni z wysokim kłębem

Czaprak korekcyjny Classic Equine BioFit

Podkładka pod siodło Classic Equine BioFit trafia na moją listę dzięki doskonałemu wsparciu, jakie oferuje. Najlepiej nadaje się dla koni trudnych do dopasowania, takich jak konie z wysokim kłębem, młode konie o słabo rozwiniętych mięśniach lub stare konie ze zmniejszającą się górną linią.

Podkładka pod siodło BioFit sama w sobie jest najlepszym produktem dla koni z wysokim kłębem, ze strategicznym umieszczeniem klina, który wypełni pustą przestrzeń, aby zapobiec zapadnięciu się przodu siodła. W ten sposób utrzyma siodło we właściwej pozycji i zmniejszy naprężenia tarcia na grzbiecie konia.

Podkładka pod siodło Classic Equine ma wyprofilowany kształt, który ściśle przylega do grzbietu konia. W rezultacie zapewni Twojemu koniowi najlepszy komfort i maksymalne wsparcie. Co więcej, amortyzująca wełna świetnie sprawdza się jako amortyzacja i równomiernie rozkłada ciężar na grzbiecie konia.

#5: Weaver Leather 35-9307-H37 – Czaprak Best Western dla Mutton Withered Horse

Weaver Leather 35-9307-H37 Wyprofilowany czaprak

Ostatnia opcja na mojej liście jest dla tych, którzy kochają klasyczne wzory i kolory. Czaprak Weaver Leather 35-9307-H37 jest dostępny w siedmiu różnych kolorach i wzorach, do wyboru spośród czarnego, niebieskiego, niebiesko-brązowego, kawowego, czerwonego, czerwono-turkusowego i turkusowo-zielonego.

Wykonany z najwyższej jakości surowca, ten czaprak ma precyzyjne szycie i precyzyjne rozmieszczenie wkładek wykonanych w 100% ręcznie. W ten sposób może zaoferować wyjątkową wydajność i wytrzymać lata użytkowania.

Jeśli chodzi o materiał, czaprak Weaver Leather ma górną powierzchnię z herkulesowej tkaniny, która ułatwia czyszczenie i suszenie czapraka. Tymczasem spód czapraka jest wykonany z polaru z wełny merynosów, który zapewnia dodatkową amortyzację i skutecznie odprowadza wilgoć.

Dzięki dodatkowej poduszce w części kłębowej, Weaver Leather 35-9307-h37 można uznać za podkładkę do uschniętej baraniny.

Przewodnik kupowania czapraków westernowych

Jako jeździec konny i miłośnik koni wiem, że możesz nie zadowolić mojej listy rekomendacji. Oto bonus, jak wybrać najlepszy zachodni czaprak. Przewiń w dół, aby znaleźć przydatne wskazówki w tej części.

Grubość

Ponieważ głównym celem czapraka jest rozwiązanie problemu z dopasowaniem, należy zwrócić uwagę na grubość czapraka. Grubość czapraka wpływa na to, jak siodło leży na grzbiecie konia podczas jazdy.

Gruba podkładka może pozwolić siodłu westernowemu poruszać się podczas jazdy, ponieważ nie spoczywa ono w żadnym punkcie kłębu konia. Tymczasem cienka podkładka może powodować ten sam problem, ponieważ nie wypełnia pustki w grzbiecie konia. Oba przypadki obniżą równowagę siodła i wywrą większy nacisk na grzbiet konia.

Komfort

Drugim celem czapraka jest zapewnienie koniowi wsparcia, którego potrzebuje. Dlatego amortyzacja jest ważną cechą, której należy szukać w dobrym czapraku.

Ponadto, ponieważ dolna część czapraka styka się bezpośrednio ze skórą konia, należy wybrać wystarczająco miękki materiał. Na przykład wełniany lub bawełniany zaniżony rozmiar może być świetnym wyborem dla koni o wrażliwej skórze. Poza tym powinieneś być świadomy tego, że konie reagują alergicznie na niektóre określone materiały.

Odprowadzający wilgoć

Jak zapewne wiesz, czapraki pochłaniają pot konia podczas próby. Dlatego czaprak musi skutecznie odprowadzać wilgoć. Nie tylko powinien mieć zdolność szybkiego odprowadzania wilgoci na powierzchnię zewnętrzną, ale również powinien szybko wysychać.

Mam kilka dobrych sugestii, takich jak polar i filc, które są wysoce oddychające i skutecznie odprowadzają wilgoć.

Często zadawane pytania dotyczące czapraka Best Western

1. Jak najlepiej czyścić czapraki westernowe?

Podkładkę pod siodło można wyczyścić, postępując zgodnie z poniższą instrukcją:

  • Najpierw wyczesuj dolną część podkładki za pomocą gumowego grzebienia curry, aby usunąć brud, zaschnięty pot i włosy.
  • Użyj odkurzacza, aby usunąć pozostałości brudu. Pamiętaj, aby rozpłaszczyć podkładkę na szerokiej powierzchni, aby uniknąć uszkodzenia krawędzi podkładki.
  • Użyj węża ogrodowego, aby spryskać brud ze środka podkładki i popchnij go w kierunku krawędzi.
  • Zawieś podkładkę na stojaku na siodło lub stojaku na koce. Pozwól im wyschnąć naturalnie pod słońcem.

2. Jak długo wytrzymuje czaprak?

Żywotność czapraka zależy od tego, jak często go używasz i jak o niego dbasz. Na przykład staranne czyszczenie może sprawić, że czaprak będzie służył nawet przez osiem lat.

Jednak używanie czapraka przez odpowiednio długi czas może złamać włókna wełny i przerzedzić obszary kierownicy. Dlatego rozważ zakup nowego, gdy wystąpi problem.

3. Czy można włożyć czaprak do pralki?

Nie zaleca się wkładania czapraka do pralki, ponieważ może to spowodować uszkodzenie krawędzi czapraka. Jeśli jednak nie masz czasu na czyszczenie podkładki, możesz wyszczotkować zabrudzenia z powierzchni i wyprać je w pralce z delikatnym cyklem i zimną wodą.

Wniosek

I tu kończy się mój dzisiejszy artykuł. Mam nadzieję, że znalazłeś najlepszy czaprak westernowy, jakiego szukasz. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze mną, aby uzyskać więcej porad. Ciesz się jazdą!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *