porady i sztuczki wędkarskie, aby złapać więcej ryb

Lokalizacja jest wszystkim. Przez większość czasu, aby dosięgnąć ryby i zaprezentować przynętę lub przynęty, wędkarze rzucają za pomocą wędki i kołowrotka. Istnieje jednak kilka innych niezwykłych metod na wyciągnięcie haczyka.

Na przykład w jednym z odcinków Potwory rzeczneJeremy Wade przestawił kołowrotek na wolną szpulę, zostawił wędkę w uchwycie i przepłynął małą tratwą na dużej odległości, aby rzucić haczyk z przynętą tam, gdzie chciał. Wędkarze karpiowi używali procy, jeśli nie do nęcenia, to do rozpraszania wabiącego kumpla. Z kolei latawce można wykorzystać do połowu takich gatunków pelagicznych jak marlin czy żaglica. Testowany jest eksperymentalny, trójkątny spławik o nazwie FarOutRigger unosić przynętę daleko poza zasięgiem rzucania. Nie tak dawno temu oglądałem nawet film ze zdalnie sterowaną łodzią używaną do łowienia ryb.

Istnieje unikalny spławik, który zachowuje się tak, jakby miał również zdalne sterowanie. Standardowe spławiki lub spławiki służą jako wskaźnik brania i trzymania przynęty lub przynęt na ustalonej głębokości. Pozostajesz jednak zdany na kaprys prądu lub wiatru. Po przepłynięciu przez obszar docelowy musisz ponownie rzucić.

  • Keeled bobber porusza się w prawo, w kierunku prądu.

  • Stępnięty spławik przewraca się i kieruje w innym kierunku.

Potrafi wykonać niezłą sztuczkę. Ma kil lub płetwę po obu stronach, dzięki czemu może ustawić kurs i poruszać się w lewo lub w prawo. Potrząśnij nim, a przewróci się, aby zmienić kierunek. Podczas gdy dzieci czekają na branie ryby, mogą się bawić, „sterując” nią, aby poruszać się w nurcie. Lub w przypadku stawów i jezior, mogliby go zwinąć, a następnie w razie potrzeby pociągnąć, aby przejechać slalomem przez tor przeszkód złożony ze skał lub kłód.

Czy stosowałeś jakieś nietypowe metody umieszczania przynęty?


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *