Zwycięzca Welsh Grand National Potters Corner przechodzi na emeryturę

 • Horse & Hound jest wspierany przez publiczność. Gdy kupujesz za pośrednictwem linków na naszej stronie, możemy otrzymać prowizję od niektórych przedmiotów, które zdecydujesz się kupić. Ucz się więcej

 • Potters Corner, który wygrał zawody Welsh and Midlands Nationals – nie wspominając o wirtualnym Grand National 2020 – przeszedł na emeryturę po „magicznej” karierze.

  Koń trenowany przez Christiana Williamsa będzie cieszył się „mnóstwem uwagi i miłości”, kłaniając się po ostatnim występie w pościgu weteranów w Warwick 16 listopada.  „Był dla nas koniem życia” — napisali w oświadczeniu jego właściciele Jonathan Davies, Gareth Williams i All Stars Sports Racing. „Zabrał nas na wyżyny, w które nie wierzyliśmy, że są możliwe, kiedy wyruszaliśmy z nim w podróż”.

  Właściciele powiedzieli, że „najlepszą godziną” Potters Corner był jego triumf w Coral Welsh National w grudniu 2019 r.

  „To był oszałamiający triumf wspaniałego konia i spłacił cierpliwość Christiana Williamsa” – napisano w oświadczeniu, dodając, że trener dał mu dużo czasu na wyleczenie kontuzji przed rzutem, w którym „Potter” również wygrał Midlands Narodowy na początku tego roku.

  Właściciele powiedzieli, że koń nigdy do końca nie odzyskał formy, która zapewniła mu Welsh National – chociaż „wygrał” wirtualny Grand National podczas pierwszej blokady Covid w 2020 roku, został zatrzymany w wyścigu w kolejnym roku.

  “[But] biegał z uznaniem w biegach przełajowych, przegrywając najwęższą z marż w Cheltenham w zeszłym sezonie ”- powiedzieli. „Tej jesieni pokazał trochę więcej w domu, ale w Warwick było oczywiste, że jego autentyczny, pracowity charakter i chęć wygrywania straciły spójność z jego możliwościami fizycznymi, co razem uczyniło go odnoszącym sukcesy ścigaczem długodystansowym .

  „Potters Corner dał wszystkim związanym z nim tyle magicznych dni, a przy okazji reklamował umiejętności swojego trenera Christiana Williamsa i jego młodego dżokeja Jacka Tudora”.

  Potter kłania się z siedmioma zwycięstwami na swoim koncie, wygrywając w sumie 225 986 £.

  „To była łatwa decyzja, aby zakończyć karierę konia i teraz będzie się on cieszył szczęśliwą emeryturą zaledwie kilka mil od podwórka Christiana z Harriet Tudor, która już jeździ na nim każdego ranka i bez wątpienia da mu dużo uwagi i miłości ”- mówili właściciele.

  „Na koniec dziękuję wszystkim, którzy odegrali rolę w wyścigowej karierze Pottera oraz tysiącom sympatyków i fanów, których zdobył podczas swojej kariery”.

  Może Cię również zainteresować:

  Potters Corner został zwycięzcą wyścigu, którego nigdy nie było, a Red Rum zapewnił sobie kolejny triumf dzięki zwycięstwu

  Zwycięski trener w Walii opowiada o swoim instynktownym podejściu i dlaczego Potters Corner dokonuje porównań z Red Rum

  W dzisiejszym numerze magazynu Horse & Hound, który ukazał się dzisiaj (13 lutego), rozmawiamy z trenerem Christianem, zwycięzcą narodowej walii

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest wypełniony najnowszymi wiadomościami i raportami, a także wywiadami, materiałami specjalnymi, nostalgią, poradami weterynaryjnymi i treningowymi. Znajdź sposób, w jaki możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje rozszerzenia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *