Zwiadowca pstrągów

Pennsylvania Fish and Boat Commission rozpoczęła zarybianie pstrągów w strumieniach wokół Pensylwanii. Mimo że sezon pstrągowy zaczyna się dopiero 12 kwietniacz dla mojej szyi w lesie, aby zwiększyć szanse na sukces, warto zwiad tych strumieni.

Jeśli płyniesz na tej samej łodzi i chcesz mieć przewagę nad innymi wędkarzami, oto kilka wskazówek dotyczących poszukiwania i oglądania ryb w strumieniach:

  1. Okulary z polaryzacją pomagają przebić się przez odblaski.

  2. Aby uniknąć spłoszenia ryb, utrzymuj niski profil i korzystaj z każdej dostępnej osłony, takiej jak drzewa lub głazy. Ryby, które pozostają niezakłócone, są bardziej skłonne do żerowania.

  3. Chociaż mętna woda sprawia, że ​​ryby są trudne do zauważenia, rybom trudniej jest też zobaczyć Ciebie. Oznacza to, że jesteś trochę mniej zależny od korzystania z osłon i pozostawania w dole.

  4. Od czasu do czasu wybierz punkt odniesienia, taki jak ciemna skała, stój nieruchomo i obserwuj ruch. Może to być tylko subtelna zmiana.

  5. Jeśli to możliwe, spróbuj szukać w kontrastujących obszarach. Na przykład ciemne ryby na jasnym piaszczystym dnie lub jasne ryby w pobliżu ciemnych kamyków.

  6. Rozważ miejsca, w których ryby mogą chcieć odpocząć, takie jak wolniejsze, głębsze baseny lub poniżej przewróconej kłody. Ale pamiętaj, że inni wędkarze też znajdą te miejsca, więc znajdź też te ryby, które zajmują miejsca, które są bardziej prawdopodobne, że zostaną przeoczone.

  7. Kiedy wybierzesz ten kształt i kolor tej pierwszej ryby, inne powinny zacząć się materializować.

Zobaczyć to uwierzyć. I nadzieja. Już samo spojrzenie na te wspaniałe ryby daje wyczuwalny wzrost pewności siebie i ekscytację. Ostrzegam jednak, że może to prowadzić do nieprzespanych nocy aż do sezonu pstrągowego.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *