Zrozumienie ekosystemów morskich i zasobów morskich

Gdzieś w szkole podstawowej dowiedzieliśmy się, że całość jest sumą części. A jeśli chodzi o ochronę naszych naturalnych zasobów morskich, ten sposób myślenia stwarza nam więcej ryb do złowienia. Zapomnij o rybach… przynajmniej na razie.

Oddolna ochrona środowiska morskiego to spojrzenie na cały ekosystem morski, zaczynając od najbardziej podstawowego poziomu. To badanie tlenu, azotu, wody, fitoplanktonu i zooplanktonu, elementów budulcowych biologii morskiej. Wszystkie one tworzą podstawę życia, które rozprzestrzenia się na glony, małe bezkręgowce, a także na łąki trawy morskiej, rafy koralowe i siedliska wodorostów. Środowiska te przyciągają ryby na przynętę, co z kolei przyciąga drapieżniki. Naturalnymi drapieżnikami są ptaki przybrzeżne, większe przynęty, a także ryby łowne, na które celują wędkarze.

Naukowcy przyglądają się wielu różnym zmiennym, aby stworzyć zdrowy ekosystem morski. Badają światło, które reguluje fotosyntezę, umożliwiając roślinom wytwarzanie materiału organicznego. Temperatura jest badana, aby zobaczyć, jak rozkładają się toksyczne chemikalia, takie jak olej lub gaz zaburtowy, lub jak migrują ryby. Badają rozpuszczony tlen, który zapewnia organizmowi życie, oraz zasolenie, które w równowadze sprzyja właściwemu tempu wzrostu. Ustawienie hydrodynamiczne to badanie prądów, pływów i fal, kluczowych czynników w środowisku.

Istnieje również ogromna ilość zagrożeń dla ekosystemów morskich. Niektóre, jak erozja, w naturalny sposób tworzą duże ilości osadów, które zakłócają proces. Inne, takie jak urbanizacja lub budowa doków i grodzi, są dziełem człowieka, który zmienia naturalny przepływ wody. Czasami wprowadzają zanieczyszczenia do oceanu, co wpływa na jakość wody, co podobnie wpływa na siedlisko.

Duże ryby jedzą małe ryby, więc wróćmy do wędkowania. My rybacy patrzymy na efekt końcowy pracy naukowej. Pojawia się, gdy badamy prądy i pływy, aby znaleźć przynętę, a następnie ryby. Ale w każdym zestawie fal, który zawiera bluefish z Massachusetts, bęben Carolina lub tarpon z Florydy, wszystkie są właściwymi komponentami. Całość jest sumą części, a gdy są odpowiednio wyważone, dogonimy je. Najlepsze łowiska są właśnie takie, ponieważ są odpowiednio chronione przez nasze cenne ekosystemy morskie. Sprawdź – zobacz, gdzie łowić ryby i płynąć łódką!


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *