Żniwa ogrodowe

O tej porze roku większość ogrodów produkuje mnóstwo warzyw i kwiatów. Chociaż utrzymanie ogrodów wymaga pracy, smaczne rezultaty są warte zachodu. Niezależnie od tego, czy ogród to mała miejska grządka, czy większa wiejska działka z uprawą rotacyjną, owady również znajdą i ucztują w ogrodzie. Niektóre owady to szkodniki, które mogą być świetną przynętą. Zbieranie ich w puszce po kawie z dziurkowaną pokrywką nie tylko pomaga roślinom, ale może być doskonałym dodatkowym źródłem zabawy wędkarskiej, zwłaszcza w przypadku łowienia samogłów, basów i sumów.

Oto kilka szkodników/przynęt ogrodowych:

● Koniki polne i świerszcze. Ci generaliści zjedzą wszystko, ale okra, kabaczek i pomidory mogą być dobrym źródłem tej klasycznej przynęty.

● Pomidorowe hornwormy. Kiedy liście zaczynają znikać z pomidorów, szukam tych grubych zielonych gigantycznych gąsienic. Ryby je kochają!

●Gąsienice. Istnieje wiele mniejszych, ale równie skutecznych przynęt, które można znaleźć na kapuście, kukurydzy, brokułach itp.

● Robaki. Podczas zbioru plonów pod ziemią, takich jak ziemniaki, marchew lub rzodkiewka, miej oczy szeroko otwarte na larwy lub robaki.

Uwaga: nie wszystkie owady ogrodowe są dobrą przynętą; trzymać się powyższej listy. Nie należy obchodzić się z chrząszczami, takimi jak chrząszcze bąbelkowe, które lubią ogórki lub te chrząszcze dyni na cukinii. Ponadto nie wszystkie owady są szkodnikami. Zostaw pożyteczne pająki i biedronki, aby wykonywały swoją pracę. Wreszcie, nie transportuj i nie wypuszczaj przynęty w inne miejsce. W końcu twoje lokalne ryby docenią wszystkie twoje przynęty z ekologicznych upraw!

Czy ktoś jeszcze zbiera przynętę razem z warzywami?


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *