Znalezienie miejsc do wywiercenia otworu

Ludzie, którzy nie łowią pod lodem, myślą, że ten sport to nic więcej niż chodzenie po lodzie, wiercenie dziury i łowienie ryb. Jest to z pewnością jeden ze sposobów, aby to zrobić, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz trochę nieśmiały w dziale połowów ryb. Doświadczeni wędkarze stosują zdroworozsądkowe podejście, które zaczyna się na długo przed tym, zanim lód jest wystarczająco gruby, aby utrzymać szantę, pojazd lub grupę rybaków.

W wielu przypadkach harcerstwo rozpoczyna się podczas regularnego sezonu połowowego. Wędkarze robią notatki na mapach topograficznych, w GPS lub w myślach o pewnych obszarach do ponownego odwiedzenia, gdy woda jest zamarznięta. Wloty i wyloty są często wybieranymi obszarami poszukiwania ryb po uformowaniu się lodu. Woda wpływająca do stawu lub jeziora jest dobrym źródłem pożywienia, zwłaszcza po deszczu. Wloty mają tendencję do rozrzucania przynęty po całym obszarze i sensowne jest rozrzucanie napiwków po całej okolicy. Wyloty koncentrują przynętę, ponieważ wywierają duży nacisk, gdy kierują wodę z jeziora do rzeki. Jedną z uwag jest to, że lód w obszarach w pobliżu bieżącej wody może być cieńszy niż w środku. Ustaw sklep wystarczająco daleko od płynącej wody, a będziesz mieć to, co najlepsze z obu światów.

Struktury podwodne, takie jak stosy kamieni, półki skalne, martwe skały i inne formacje, to miejsca, w których gromadzą się ryby. Drapieżnikom znacznie łatwiej jest przyszpilić przynętę do skały niż spuścić ją na otwartej przestrzeni, a ich oportunistyczne zachowania żywieniowe są stałe przez cały rok.

Ryby lubią biegać po krawędziach, a spadki lub zmiany terenu są ważnymi celami. Linie, na których płycizny opadają i obszary, w których się podnoszą, są doskonałymi miejscami do poszukiwania wszelkiego rodzaju ryb łownych. Czasami będą po głębszej stronie, a innym razem w bardziej chudej wodzie, więc rozłóż wędki, aż znajdziesz, gdzie się znajdują.

Źródła to fantastyczne miejsca do znalezienia ryb. Ciągła wymiana wody z dna zawsze zapewnia dobre łowienie, a jeśli już taką znajdziesz, to zwykle doskonała. Zanotuj głębokość i umieść żywą przynętę około dwóch stóp nad dnem. Jeśli jigujesz, odbijaj przynętę od dna.

Wykrywacze ryb i przenośne urządzenia sonarowe mogą być pomocne, aby zobaczyć, co jest pod lodem, podczas gdy wędkarze ze starej szkoły (tacy jak ja) polegają na wykresach, mapach i czasie spędzonym na wodzie. Oba sposoby działają dobrze, a po kilku poprawkach i modyfikacjach będziesz łowił zamiast łowić ryby.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *