Znaczenie licencji połowowych

Odkąd skończyłem 16 lat mogłem przewidzieć, że na święta dostanę kartę wędkarską. To był gwarantowany prezent i prawdopodobnie pozbawił mnie żądła niektórych artykułów pierwszej potrzeby, które otrzymałem rozczarowująco (jak skarpetki). Gdy zegar wybił północ 31 grudnia, byłem gotowy do odrzutowca.

Później, jako dorosły, wyrobiliśmy sobie z przyjaciółmi zwyczaj chodzenia 2 stycznia do lokalnego sklepu wędkarskiego, aby kupić nasze licencje. Ponieważ do naszej ulubionej aktywności wymagane są licencje wędkarskie, zrobiliśmy z tego rytuał. Nasz dzień zwykle zaczynał się od śniadania w lokalnej jadłodajni, gdzie rozmawialiśmy o zeszłorocznych połowach, nadchodzącym sezonie i całej reszcie historii, które sprawiają, że łowienie jest tak zabawne. Kiedy sklep otwierano o 10 rano, dołączaliśmy do grona innych podobnie myślących wędkarzy, przedzieraliśmy się przez alejki ze sprzętem i sprzętem i planowaliśmy naszą następną wyprawę. Naprawdę zabawne czasy.

Ale prosta licencja wędkarska to coś więcej niż tylko otrzymanie jej w prezencie lub rozpoczęcie Nowego Roku na właściwej stopie. Licencje wędkarskie to sposób, w jaki wędkarze i żeglarze oddają swoje ulubione naturalne miejsca. Widzisz, opłaty z licencji połowowych są dla większości stanów ogromnym źródłem dochodów dla funduszy rybnych i dziczyzny, które pomagają chronić i ulepszać nasze drogi wodne. Na przykład:

Znaczna część dochodów przeznaczana jest na zarybianie strumieni, rzek, stawów i jezior. Na obszarach, które są nieśmiałe pod względem gatunków ryb, agencje państwowe dodają hodowane ryby w wylęgarniach, aby wędkarze mieli dobre lub doskonałe łowiska.

Drugim znaczącym programem jest zatrudnianie sędziów do patrolowania miejsc, aby mieć pewność, że wędkarze przestrzegają zasad. Ich celem jest upewnienie się, że wszyscy wędkarze przestrzegają ograniczeń kosza, wymagań dotyczących długości, sezonowości i innych przepisów regionalnych. (Są tam, aby być zarządcami dróg wodnych, a nie powstrzymywać cię od połowów.)

Trzecie wykorzystanie funduszy dotyczy programów siedliskowych. Niektóre programy mają na celu sprzątanie, podczas którego śmieci i inne zanieczyszczenia są usuwane w celu stworzenia zdrowszych dróg wodnych. Na innych obszarach są one wykorzystywane do tworzenia przepławek dla ryb w celu ułatwienia tarła lub odbudowy strumienia lub jeziora. Poprawa naszego siedliska ma kluczowe znaczenie i liczy się każdy projekt.

Ostatnim i moim zdaniem kluczowym programem jest promocja rybołówstwa w państwie. Niektóre agencje generują materiały public relations, sponsorują młodzieżowe dni wędkowania i kliniki edukacyjne oraz promują korzyści płynące z przebywania na świeżym powietrzu. Wszystko, co możemy zrobić, aby stworzyć solidną spuściznę dla naszych dzieci i zabrać je na zewnątrz, dostaje mój głos każdego dnia tygodnia i dwa razy w niedzielę. Ale to już wszyscy wiecie… A jeśli nie masz jeszcze licencji, kliknij tutaj.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *