Złapać i wypuścić. Czemu?

Dla wielu wędkarzy niewiele jest rzeczy tak satysfakcjonujących jak posiłek ze świeżej ryby po udanym dniu na wodzie. Czasami wypuszczanie złowionych ryb jest prawem, a czasami jest to wybór. Jeśli jest to wybór, dlaczego ktoś miałby zrezygnować z tego smacznego przysmaku?

Jeśli chodzi o podjęcie decyzji, czy łowić i wypuszczać ryby, czy nie, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Na początek ważne jest, aby wiedzieć coś o wodzie, w której łowisz. Wędkując w nowym miejscu, przed wyjazdem koniecznie przeczytaj i zrozum regulamin. Tylko dlatego, że łowisz w obszarze, który znasz lub który zawiera gatunki ryb, które łowisz przez cały czas, nie oznacza, że ​​przepisy są takie same dla każdego akwenu. Trochę badań z wyprzedzeniem może pomóc w dokonaniu świadomego wyboru. Jeśli nie masz pewności, czy trzymanie ryby jest legalne, najbezpieczniej jest odłożyć ją z powrotem. Nie tylko oszczędzisz zasoby, ale także unikniesz nieprzyjemnej grzywny!

Coś innego do rozważenia to etyka trzymania ryb. Zadaj sobie pytanie, dlaczego trzymasz złowioną rybę. Wielu z nas dorastało łowiąc u naszych dziadków iw ich pokoleniu łowienie i wypuszczanie nie było dobrze praktykowane, jeśli w ogóle było praktykowane. Wyjdź i „zdobądź swój limit” było powszechną myślą, w wyniku której wiele naszych łowisk doznało redukcji populacji, a w niektórych przypadkach znalazło się na krawędzi wyginięcia. Jednym ze sposobów, aby znaleźć się pośrodku, jest trzymanie jednej lub dwóch ryb dla siebie i swojej rodziny, nawet jeśli limit może wynosić pięć.

Wszyscy lubimy łowić ryby. I wszyscy lubimy łowić DUŻE ryby! Duże ryby nie mogą istnieć bez odkładania małych ryb, aby mogły rosnąć. Czy wiesz, że dziesięciocalowa ryba, którą wypuszczasz wczesną wiosną, może osiągnąć późną jesienią nawet trzynaście lub czternaście cali? Na łowiskach, gdzie jest dużo pożywienia i dobre warunki wodne, często zdarza się, że ryby przybierają na wadze kilka cali i pół kilo lub więcej w sezonie. Pomyśl o tym, jak duża mogłaby się stać ta ryba, gdyby miała trzy lub cztery sezony na wzrost! Wypuszczenie ryby teraz może oznaczać wylądowanie prawdziwego trofeum na drodze.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na wodę, a co za tym idzie również na ryby, każdy jest odpowiedzialny za patrzenie w przyszłość. Pomyśl o wszystkich wspaniałych wspomnieniach z wędkowania z rodzicami lub dziadkami. Ochrona łowisk dla przyszłych pokoleń to obowiązek każdego wędkarza. Zabierz dziecko na ryby i pokaż im, jak fajnie jest złapać rybę. I pokaż im, jak dobrze jest trzymać tę rybę w wodzie i patrzeć, jak odpływa. To jest coś, czego wszyscy nigdy nie zapomnicie.

Jana Superstein jest prezesem Superfly International. Z miłości do muchy:


Może ci się spodobać również

Bruna Carincotte

Bruna Carincotte

Bruna Carincotte wnosi do RBFF rozległe międzynarodowe doświadczenie w marketingu, komunikacji i public relations. Pochodzi z Brazylii i biegle posługuje się portugalskim, hiszpańskim i angielskim, Bruna ma 13-letnie doświadczenie w komunikacji, a odpowiednie umiejętności zarządzania projektami rozwinięte w Ameryce Łacińskiej, Europie i Ameryce Północnej.
Bruna nadzoruje teraz strategie public relations i mediów społecznościowych, a także rozwój treści dla kanałów mediów społecznościowych RBFF i jest to Take Me Fishing™ | Kampanie marki Vamos a Pescar™.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *