Złap i wypuść sieć do wykorzystania w celu ochrony ryb

W przeszłości być może nie zastanawiałeś się zbytnio nad rodzajem używanej sieci łapania i wypuszczania. Jednak sieć, którą zabierasz na wyprawy wędkarskie, w rzeczywistości odgrywa kluczową rolę w przetrwaniu każdej ryby, którą wypuszczasz na wolność. Najlepsza siatka do łapania i wypuszczania da Ci możliwość lądowania, fotografowania i wypuszczania ryb bez szkody dla ukochanej ofiary.

Pamiętaj, że im więcej masz do czynienia z rybą i im dłużej trzymasz ją poza wodą, tym mniej prawdopodobne jest, że ryba pozostanie żywa i zdrowa po uwolnieniu. Rozważając, jakiego rodzaju sieci połowu i wypuszczania użyć, należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki dotyczące ochrony ryb.

  1. Poszukaj siatki wykonanej z nieplączącej się gumowej siatki zamiast takiej, która ma węzły lub nylonową siatkę. Gumowana sieć rybacka do łapania i uwalniania utrzymuje śluzówkę ryby w nienaruszonym stanie, co pomaga rybom w walce z chorobami lub infekcjami. Przynęty lub muchy znacznie rzadziej zaplątują się w gumowaną siatkę.
  2. Znajdź sieć rybacką złap i wypuść, która jest dość płytka, abyś mógł robić zdjęcia złowionego połowu, jednocześnie trzymając sieć (i rybę) w wodzie. Jeśli chcesz szybko wyjąć rybę z sieci do zdjęć, trzymaj rybę poziomo. Pamiętaj, że grawitacja poza wodą jest większa, więc może to spowodować obciążenie układu kostnego ryby.
  3. Najlepsze sieci rybackie do połowu i wypuszczania są lekkie i łatwe w transporcie. Siatki te są łatwe do noszenia, niezależnie od tego, czy chodzisz po skalistych brzegach górskiego strumienia, czy rzucasz muchą z pokładu płaskiej łodzi.
  4. Zastanów się nad gatunkiem, na który planujesz celować, w odniesieniu do odstępów między otworami w twojej sieci. Upewnij się, że otwory w twojej sieci są wystarczająco małe, aby twoje zdobycze nie wyślizgiwały się i nie zaczepiły o delikatne skrzela lub płetwy. Wiesz, jak mówi stare irlandzkie błogosławieństwo: „Niech dziury w twojej sieci nie będą większe niż ryba w niej.

Skoro wiesz, w jaki sposób gumowane podbieraki mogą przyczynić się do wyższych wskaźników przeżywalności ryb podczas łowienia i wypuszczania, dlaczego nie nauczyć się jeszcze kilku najlepszych praktyk łowienia i wypuszczania? Stosowanie takich metod ochrony ryb może zapewnić, że łowiska naszego kraju pozostaną zdrowe i zapewnią wiele możliwości wędkowania przyszłym pokoleniom.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *