Zimowe wędkowanie słodkowodne

Jedną z najlepszych części zimowego wędkarstwa słodkowodnego jest to, że nigdy nie wiesz dokładnie, jakiego rodzaju ryby złowisz. Przetworniki flashera pomagają odnaleźć skupione szkoły i konkretne miejsca, a przynęty zawęzić pole. Istnieje wiele gatunków ryb słodkowodnych do złapania, więc zawsze jest niespodzianką, gdy ryba wypłynie przez otwór.

Ryby ciepłowodne: Jedne z najlepszych ryb do połowu zimą to ryby ciepłolubne. Zimna woda sprawia, że ​​smakują wyśmienicie, więc gdy wybierasz rybę i okonia, pamiętaj o swojej paszy. Na płyciznach panfish, okoń i crappie mogą preferować owady, takie jak woskowe robaki lub larwy jętki i pijawki, podczas gdy na otwartych wodach celują w przynętę. Prawdopodobnie znajdziesz większe ryby, takie jak szczupaki i muskie, na dnie, głęboko, a także w całej kolumnie wody, gdy są w ruchu. Wrzuć na dno jigi lub żywą przynętę, taką jak minnows, jaja stynki lub łososia i rozprowadź je w całej kolumnie wody.

Cele:
Panfish: Bluegill, samogłów i okoń
Bas: wielkogębowy, małogębowy, hybrydowy bas w paski i perkal basowy
Większy Gamefish: szczupak północny, muskellunge, walleye i sauger, podobny do walleye.

Ryby zimnowodne: Te same pstrągi, które latem preferują głębszą, chłodniejszą, bogatą w tlen wodę, zimą przenoszą się w płytsze rejony. Fakt ten sprawia, że ​​zimowe połowy pstrągów w wodach słodkich są zupełnie inne. Pstrągi i łososie znajdziesz na rozległych płaskowyżach, zwłaszcza jeśli mają miękkie dno, na którym mogą żerować na pijawki, nimfy owadów i robaki. Jeśli w twoim jeziorze nie ma miękkich dna, możesz je znaleźć wokół naturalnych punktów i stosów skalnych lub półek. Dopływy i odpływy są doskonałymi miejscami, ponieważ dopływy zmywają żywność do jeziora, podczas gdy odpływy koncentrują je przed opuszczeniem jeziora.

Cele:
Pstrąg: brązowy, brookie, tęczowy, jezioro, tygrys
Łosoś: Bez dostępu do morza
Białoryb

Zimowe wędkarstwo słodkowodne to zabawna gra losowa. A kiedy naprawdę sprowadza się do tego, nie ma jednej najlepszej ryby do złapania w zimie. Wszystkie są zabawne, więc zdobądź licencję wędkarską i ruszaj, zanim nadejdzie wiosna!


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *