Zasady połowów słodkowodnych, które miały być łamane

Wielu z nas dorastało z ustalonym zestawem zasad lub przekonań dotyczących wędkarstwa słodkowodnego, które zostały nam przekazane przez rodzica, dziadka, a może nawet starsze rodzeństwo, które nauczyło nas łowić ryby. Zasady te były prawdopodobnie oparte na doświadczeniach, które nasi starsi mieli podczas pobytu na wodzie, a następnie podzielili się nimi z nami. Chociaż zawsze doceniam rady i opinie przekazywane przez doświadczonych wędkarzy i mentorów wędkarskich, nauczyłem się nie przyjmować wszystkich rad jako faktów, ale samemu testować te teorie… i ty też powinieneś.

Być może słyszałeś o kilku poniższych zasadach lub teoriach dotyczących wędkarstwa słodkowodnego. Czy uważasz, że te zasady należy zawsze uważać za prawdę? Osobiście uważam, że miały być złamane.

Zawsze trzeba wstać kilka godzin przed świtem i bardzo wcześnie wyjść na wodę, żeby złapać rybę. Wszyscy to słyszeliśmy, prawda? To była jedna z ulubionych zasad mojego dziadka, ale przekonałem się, że nie powinno się jej wyryć w kamieniu. Chociaż uważam, że łowienie rano (kiedy jest chłodniej) podczas gorących letnich miesięcy jest generalnie bardziej produktywne, nie należy zapominać o niektórych wspaniałych okazjach do wędkowania, które mogą mieć miejsce od zmierzchu do około północy. Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem, nadal możesz wyjść na wodę i łowić ryby!

Jeśli chcesz łowić ryby, najlepiej zawsze używać żywej przynęty. To naprawdę zależy od tego, co planujesz zrobić z rybą po jej złowieniu. Uważam, że żywa przynęta jest bardziej naturalna i niezawodna, ale ryby również mają tendencję do głębszego połykania żywej przynęty. Moja sugestia jest taka, że ​​jeśli planujesz łowić i wypuszczać, staraj się zamiast tego używać sztucznych przynęt lub przynęt, ponieważ ryby nie biorą ich tak głęboko. Poza tym nic nie może się równać z widokiem i dźwiękiem bassa wielkogębowego uderzającego w przynętę z powierzchni wody. Musisz tego doświadczyć!

Zawsze musisz ustawić hak. Ta zasada nie jest prawdziwa, jeśli używasz okrągłych haczyków. Wszystko, co wędkarz musi zrobić podczas łowienia z okrągłym haczykiem, to zwinąć rybę; hak sam się ustawia. Haczyki okrągłe stały się w ostatnich latach znacznie bardziej popularne, ponieważ są bardzo skuteczne w łowieniu ryb i rzadko są połykane. Okrągłe haczyki są idealne do łowienia z dziećmi lub gdy masz kilka linek wyciągniętych w tym samym czasie i łowisz biernie.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *