Zasady bezpieczeństwa wędkowania dla dzieci, które powinien znać każdy rodzic

Najlepsze dni wędkarskie to dni bezpieczne. Z całą ekscytacją, która często towarzyszy nadchodzącej wyprawie wędkarskiej, nie zapomnij wcześniej zapoznać się z listą zasad bezpieczeństwa wędkowania dla dzieci. Rodzice i mentorzy wędkarscy muszą pamiętać, że odpowiednie przygotowanie, przewodnictwo i stały nadzór dorosłych są wymogiem podczas zabierania dzieci na ryby.

Poniżej znajduje się lista zasad bezpieczeństwa wędkowania dla dzieci, które rodzice mogą wykorzystać jako łatwe odniesienie:

 • Złóż wędkarski zestaw pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Przygotuj zestaw bezpieczeństwa wędkarskiego i zabierz go ze sobą na wszystkie wyprawy wędkarskie. Uwzględnij takie elementy, jak maść z antybiotykiem, bandaże, środki odstraszające owady, środki przeciwbólowe, leki przeciwzapalne, dodatkowa woda, latarki, mapy i telefon komórkowy lub radio morskie.

 • Upewnij się, że dzieci mają odpowiednio dopasowaną kamizelkę ratunkową, która została zatwierdzona przez US Coast Guard. Zawsze upewnij się, że każde dziecko ma odpowiednio dopasowaną kamizelkę ratunkową lub osobiste urządzenie wypornościowe zatwierdzone przez US Coast Guard. Obejrzyj film o tym, jak wybrać najlepszą kamizelkę ratunkową.

 • Ostrożnie wybieraj łowiska gdy w grę wchodzą dzieci i upewnij się, że połowy są dozwolone w obszarze, w którym zamierzasz łowić. Poszukaj wszelkich potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa, takich jak luźne deski na molo lub kawałki szkła na linii brzegowej.

 • Chroń dzieci przed żywiołami. Nawet gdy na zewnątrz jest chłodno i pochmurno, dzieci są nadal narażone na silne promienie słoneczne. Zawsze nakładaj wodoodporny krem ​​przeciwsłoneczny na dzieci przed wyprawą na ryby i często nakładaj ponownie. Dobrym pomysłem jest również ubieranie dzieci w kilka cienkich warstw ubrań, ponieważ poranki i wieczory mogą być szczególnie wilgotne i chłodne na wodzie. Dołącz wodoodporną i wiatroodporną kurtkę jako warstwę zewnętrzną.

 • Trzymaj dzieci w domu i z dala od wody, jeśli jest piorun. Jeśli jest oświetlenie, trzymaj dzieci w domu. Okres.

 • Upewnij się, że dzieci noszą okulary przeciwsłoneczne. Upewnij się, że dzieci noszą spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed promieniami słonecznymi, gdy odbijają się od wody i aby pomóc im łowić ryby i inne przedmioty. Okulary przeciwsłoneczne są również noszone podczas łowienia, aby chronić oczy przed błędnymi rzutami z haczykami.

 • Niech dzieci noszą kapelusz. Czapki chronią oczy przed słońcem podczas łowienia ryb. Utrzymują one również chłód latem i ciepło zimą, a także chronią głowę przed zabłąkanym rzutem za pomocą haczyków.

 • Poświęć trochę czasu na wyjaśnienie dzieciom, jak ostre są haczyki wędkarskie i dlaczego należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Pokaż dzieciom, jak odpowiedzialnie obchodzić się z sprzętem (szczególnie ostrymi haczykami i przecinakami do żyłek).

 • Naucz dzieci, aby zwracały uwagę na innych wędkarzy i gdzie rzucają. Przypomnij dzieciom, aby rozglądały się wokół siebie i za nimi, zanim zaczną rzucać. Jeśli w okolicy są inni wędkarze, powiedz im, aby dali im wystarczająco dużo miejsca i nie stali zbyt blisko miejsca, w którym rzucają.

 • Jeśli jesteś na łodzi, przypomnij dzieciom, aby pozostały na miejscu, gdy łódź jest w ruchu. Budzi się łódź i fale mogą pojawić się nieoczekiwanie. Przypomnij dzieciom, aby pozostały na miejscu i wyjaśnij im, dlaczego jest to ważne.

 • Naucz dzieci, jak rozpoznawać różne gatunki ryb i które z nich mogą mieć ostre zadziory, zęby lub kolce. Niektóre gatunki ryb, takie jak sumy morskie, mają ostre kolce lub kolce, które mogą powodować obrażenia. Naucz dzieci, które gatunki są bezpieczne, a które nie. Ważne jest również, aby dzieci wiedziały, jak rozpoznawać różne gatunki ryb, aby wiedziały, jak przestrzegać przepisów wędkarskich.

 • Jeśli łowisz z dziećmi z brzegu, przypomnij im, aby trzymali się blisko. Upewnij się, że są zawsze w zasięgu wzroku i daj im znać, aby nie wchodziły do ​​wody, która może mieć pod prąd lub nieznaną strukturę.

 • Utrzymuj nawodnienie dzieci podczas łowienia ryb. Odwodnienie może być poważnym problemem dla wszystkich wędkarzy i żeglarzy, ale szczególnie dla dzieci. Woda to najlepszy wybór, aby utrzymać je nawilżone. Podczas wędkowania w szczególnie upalny dzień napoje dla sportowców mogą pomóc uzupełnić utracone elektrolity. Przypomnij im, aby pili dużo wody przed, w trakcie i po wyprawie wędkarskiej.

 • Rodzice i mentorzy wędkarstwa, zachęcamy do wydrukowania tej listy zasad bezpieczeństwa wędkowania dla dzieci i przed kolejną wyprawą, aby upewnić się, że każdy punkt został pokryty. Ponadto, jeśli szukasz przyjemnego i bezpiecznego miejsca do wędkowania dla dzieci, nie zapomnij sprawdzić listy 100 najlepszych miejsc do wędkowania i pływania łodzią w Ameryce. Są szanse, że w Twojej okolicy jest miejsce idealne na rodzinną wyprawę wędkarską!

  Zdjęcie: US Coast Guard (dziewczyna z wędką i przynętą)

  Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *