Zaradzono niedoborom szczepień przeciwko grypie koni – ponieważ pojawia się wiele epidemii

 • Uważa się, że niedobór szczepień przeciwko grypie koni w Wielkiej Brytanii został naprawiony – ponieważ niedawne wybuchy epidemii wskazują na potrzebę podjęcia środków kontroli choroby.

  H&H zgłosiły latem i jesienią tego roku, że pojawiły się obawy o niedobory z powodu problemów, jakich doświadczył dostawca. Ale Brytyjskie Stowarzyszenie Weterynarii Koni (BEVA) powiedziało: H&H oczekuje się, że szczepionka, która była chwilowo niedostępna, stanie się dostępna w przyszłym tygodniu, a powinno jej już wystarczyć, ponieważ alternatywne szczepionki zostały sprowadzone z USA.  Jednak w ostatnich dniach zgłoszono szereg przypadków końskiej grypy, niektóre związane z wyprzedażą kucyków szetlandzkich w Worcestershire (16-18 października), a inne u koni niedawno importowanych z Irlandii. Te ostatnie obejmują „wiele przypadków” zgłoszonych dziś rano (4 listopada).

  Prezydent BEVA, David Rendle, powiedział H&H przypadki pokazują znaczenie szczepień i środków bezpieczeństwa biologicznego stosowanych wobec koni przybywających na rejsy.

  „Nie było wymogu szczepienia przed wejściem na wyprzedaż szetlandzki, a niektóre z nieszczepionych kucyków, które uczestniczyły w wyprzedaży, zachorowały na grypę po powrocie do domu i przeniosły infekcję na współmieszkańców stajennych” – powiedział Rendle.

  „Zdajemy sobie sprawę z sześciu epidemii rozsianych po całej Anglii, Szkocji i Walii. Związek hodowców działał bardzo odpowiedzialnie i odwołał dalsze wydarzenia, ograniczając możliwość dalszego rozprzestrzeniania się. Towarzystwo Księgi Stadnej Kucyka Szetlandzkiego bardzo odpowiedzialnie i szybko powiadomiło swoich członków i tych, którzy wzięli udział w wyprzedaży. Należy również podziękować organizatorom The North and Mid Wales Shetland Pony Show za ich szybkie działania, które prawdopodobnie zapobiegną dalszemu przenoszeniu grypy koni”.

  Pan Rendle podkreślił, że te epidemie przypominają o znaczeniu szczepienia koni, które mieszają się z innymi, oraz tych w domu, które mają z nimi kontakt.

  „To nieszczepione kucyki rozprzestrzeniały infekcję, a nieszczepione kucyki zachorowały” – powiedział. „Często jesteśmy zadowoleni z grypy i zapominamy, że zanim szczepienia były obowiązkowe na zawodach, epidemie były znacznie częstsze. Jest to potencjalnie śmiertelny stan, którego nie możemy przyjąć za pewnik.

  „Niedawny niedobór szczepionek był bardzo niefortunny, ale tak długo, jak ludzie wrócą do szczepień w odstępach od sześciu do 12 miesięcy (sześć miesięcy w przypadku koni, które regularnie konkurują i mieszają się, 12 w przypadku koni o niższym ryzyku), nie będzie trwałej szkody . W coraz trudniejszych ekonomicznie czasach może być kuszące rozważenie oszczędności na kosztach szczepień, ale ten koszt jest niewielki w porównaniu z kosztami leczenia konia z grypą, kosztami przemysłu związanymi z radzenie sobie z epidemią grypy i większością co ważne, koszty dobrostanu dla konia samej choroby”.

  28 października Shetland Pony Stud Book Society poinformowało: „Towarzystwo zostało poproszone o powiadomienie członków o potwierdzonych przypadkach końskiej grypy u kuców szetlandzkich zakupionych ze sprzedaży w Worcester w dniu 18 października. Jeśli kupiłeś kucyka, zachowaj czujność i zasięgnij porady weterynarza, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.”

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *