Zacznij od młodych. Tata zabiera córkę na ryby

Niedawno po raz pierwszy zabraliśmy naszą córkę na ryby. To był trochę bałagan, ale nadal był bardzo udany. Wiele frustracji wynikało z niedokładności aplikacji wędkarskiej Colorado Parks & Wildlife – żadne z dwóch pierwszych miejsc, które wybrałem, nie zadziałało. Jednak dzięki uprzejmości wolontariusza z Parku Narodowego Gór Skalistych znaleźliśmy miejsce, do którego moglibyśmy się udać późnym popołudniem.

Nie łowiłem od dwunastego roku życia i pewnie mogę policzyć na palcach ile razy w życiu łowiłem. Ledwo wiem, co robię. Jednak zrobiłem trochę badań na temat pstrągów i kupiłem trochę sprzętu przeznaczonego do łowienia pstrągów na przynętę, a moje maleństwo założyłem na jej wędkę i kołowrotek Paw Patrol.

Początkowo rzucałem dla niej i nauczyłem ją cierpliwości, pilnowania bobbera i trzymania napiętej linki. Nie była zbyt cierpliwa i ciągle nawijała. Spędziłem trochę czasu ucząc ją rzucania. Po odrobinie frustracji, kilku łzach i pokrzepiającej przemowie, w końcu usiadła, aby nauczyć się tego, jak to zrobić i po kilku minutach całkiem nieźle rzucała, jeśli nie konsekwentnie. Jedną z rzeczy, o których jej powiedziałem, była frustracja, która jest częścią łowienia ryb i wymagała cierpliwości i wytrwałości, aby ją przezwyciężyć.

Tak więc w tym momencie wie prawie wszystko, co wiem o łowieniu ryb.

Teraz ja i moja żona mamy obowiązek dowiedzieć się więcej o łowieniu ryb i zabierać ją tak często, jak to możliwe. Wiem, że to nie jest nauka o rakietach, ale też nie jest to łatwe. Żadne z nas nie miało mentora wędkarskiego, który by nas nauczył, a teraz musimy uczyć naszą córkę. Wiem, że nauczę ją polowania, ale łowienia ryb? Może mnie ominąć przed swoimi szóstymi urodzinami.

Robię, co mogę, nie tylko dla siebie i własnej miłości do polowań i wędkarstwa, ale dla następnego pokolenia. Ale dla każdego dziecka, które nie uczy się polować ani łowić ryb i które ma ochotę, tak jak ja, jest to ciężka walka jako dorosły. Musimy zacząć od młodości. Nie mamy innego wyboru.

Dowiedz się więcej o tym, jak łowić ryby i porady dotyczące bezpieczeństwa podczas wędkowania z dziećmi na naszej stronie. Przed zaplanowaniem kolejnej wyprawy wędkarskiej z rodziną i dziećmi należy najpierw kupić licencję wędkarską.


Może ci się spodobać również

Jeremy Climer

Jeremy Climer

Jeremy Climer jest wydawcą MountainClimer.com gdzie pisze o naszym duchowym związku z ziemią i etycznych problemach związanych z przestrzenią zewnętrzną. Uwielbia przebywać na świeżym powietrzu z żoną i córką w ich rodzinnym stanie Kolorado.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *