Zabierz swój sprzęt do łowienia pod lodem na przygodę

Cały nasz sprzęt do łowienia pod lodem został ustawiony w miejscach, które uznaliśmy za najlepsze do łowienia pod lodem. Sanie były puste, wywrotki ustawione, a my jigowaliśmy, jiggowali i jiggowali. Gdy słońce zaczęło zachodzić, zaczęliśmy zbierać nasz sprzęt, mając tylko okonia i kilka panfish na podłużnicy.
– Chciałbym, żeby to było lato – powiedział Bob.
“Czemu?” Zapytałam.
„Ponieważ mogliśmy wodować łódź, przeskakiwać przez jezioro i łowić ryby w Walker’s Cove. Wbijamy je za każdym razem, gdy tam łowimy.

Świetny pomysł, pomyślałem, ale nie ma tam żadnych dróg. Jedynym sposobem dotarcia do zatoczki jest łódź, a my nie będziemy mogli wodować przez kilka miesięcy. Ale kiedy pomagałem mojemu synowi w odrabianiu lekcji, wypytywałem go o trzy formy wody: stałą, płynną i gazową, i uderzyło mnie jak tona cegieł, że łódź ma się do cieczy tak, jak skuter śnieżny do stałej. Wykonałem kilka telefonów, dostaliśmy skuter śnieżny i planowaliśmy sobotni poranek.

Jezioro nie było zbyt duże, ale pomyślałem, że pokonanie go zajmie nam około godziny. Ciągnęliśmy sanie naszym sprzętem i to by nas trochę spowolniło. Ponieważ przez całe lato łowiliśmy w Walker’s Cove, znaliśmy spadki, dopływy i źródła. Przyjdź w sobotę rano i byliśmy gotowi!

Nie minęło dużo czasu, zanim wyleciała pierwsza flaga, a potem już tylko udało nam się utrzymać haczyki na przynętę. Z sań nie wyskoczyły żadne wędki, nikt nie wyciągnął łyżew dla zabicia czasu, ponieważ byliśmy zbyt zajęci łowieniem ryb. To było bardzo dalekie od naszej ostatniej podróży, a kiedy ładowaliśmy sanie na przyczepę, Bob zostawił nam tę myśl:

„Może w następny weekend powinniśmy się rozbić?”

Wiesz, to nie jest zły pomysł….


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *