Yoshida spóźnia się, aby dodać Midnight Bisou, Dreamloper

Katsumi Yoshida z Northern Farm skupił swoją uwagę na dodatkowym katalogu do sesji otwierającej listopadową wyprzedaż zapasów hodowlanych Keeneland, która odbyła się 7 listopada w Lexington. Pocałunek o północy .

Japoński kupiec poszedł do 5,5 miliona dolarów na czempionkę lądową Midnight Bisou, która została zaoferowana jako źrebak wielokrotnie wiodącemu ogierowi Dywan . Midnight Bisou został oznaczony jako Hip 235 przez Hill ‘n’ Dale w Xalapa w dodatkowym katalogu sesji. Chwilę później Yoshida znalazł inny wpis, który mu się spodobał, gdy kupił dwukrotnego zwycięzcę grupy 1 Dreamloper za 2,7 miliona dolarów.

Yoshida zakończył dzień jako wiodący nabywcy sesji pod względem wartości brutto z trzema klaczami zakupionymi za 9,7 miliona dolarów.

Shingo Hashimoto z Northern Farm powiedział, że Midnight Bisou najprawdopodobniej wróci do Japonii. Zauważył, że w 2020 roku udał się na Puchar Arabii Saudyjskiej i był pod wrażeniem drugiego miejsca, które Midnight Bisou zajął.

Zaledwie dwa lata temu na listopadowej wyprzedaży, prowadzonej przez Fasig-Tipton, Chuck Allen zainwestował 5 milionów dolarów za Midnight Bisou, który został następnie wysłany przez ELiTE, aby powstrzymać inne zainteresowane strony i wykupić swoich partnerów. Allen prowadził kampanię, która zarobiła prawie 7,5 miliona dolarów z Jeffem Bloomem i Madaket Stables. Bloom zauważył w poniedziałek, jak klacz raz po raz dostarczała.

Zapisać się do

„Ta klacz była dla nas tak dobra na wiele różnych sposobów” – powiedział Bloom. „Jestem bardzo szczęśliwa z powodu domu, do którego jedzie. Na zawsze zachowa niesamowite miejsce w moim sercu, w sercu mojej rodziny, w moim partnerze”.

Hashimoto zauważył, że Northern Farm licytował ją w 2020 roku w Fasig-Tipton i cieszył się, że w tym roku znów ją zobaczy.

Yoshida ląduje Dreamloper za 2,7 miliona dolarów
Po finiszu off-the-board przeciwko samcom w FanDuel Breeders’ Cup Mile zaprezentowanym przez PDJF (G1T) 5 listopada o godz. KeenelandDreamloper wrócił na ring. Wyhodowany w domu dla Olivii Hoare, Dreamloper został wysłany przez Ed Walker Racing i oferowany jako Hip 239 – przedostatni koń na ringu w poniedziałek.

Hip 239 Dreamloper wysłany przez Eda Walkera Racing, agenta na listopadową aukcję hodowlaną Keeneland w Lexington, KY, 7 listopada 2022 r.
Zdjęcie: Anna M. Eberhardt

Dreamloper na ringu

„Oczywiście mam mieszane uczucia. Bardzo mi przykro, że odchodzi, ale to niesamowite, że mogę sprzedać konia jej kalibru i zarobić takie pieniądze” – powiedział Walker, który również uwarunkował córkę Lope de Vega .

Podczas gdy Dreamloper nie wypadła dobrze w Mile, w tym sezonie dwukrotnie pokonała mężczyzn w wyścigach grupy 1 we Francji.

Hip 198 Jouster wysłany przez Hill 'N' Dale w Xalapa, agent na listopadową wyprzedaż stada hodowlanego Keeneland w Lexington, KY, 7 listopada 2022 r.
Zdjęcie: Anna M. Eberhardt

Potyczka na ringu

Z początkowego katalogu Yoshida uderzył w 1,5 miliona dolarów za zwycięską klasę 2 Szlachetna misja dzierlatka Jouster . Klaczka po królewsku, która zarobiła 343 025 dolarów na torze, została wysłana jako Hip 198 z konsygnacji Hill ‘n’ Dale w Xalapa. Jouster pochodzi z najbliższej rodziny mistrzów rodziny Phipps Storm Flag Flying i My Flag, a także tegorocznego zwycięzcy Suburban Stakes (G2) Dynamiczny .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *