Wysiłki wędkarza na rzecz ochrony środowiska morskiego

Za każdym razem, gdy wybierasz się na ryby z kimś nowym, masz możliwość podzielenia się pomocnymi wskazówkami i informacjami na temat ochrony mórz. Jako przykład miałem przyjemność łowić z koleżanką blogerką i wędkarką Gabriellą Hoffman podczas jej wizyty na południowo-zachodniej Florydzie. Ponieważ Gabriella dopiero zaczynała łowić na wodach przybrzeżnych Florydy, zadawała wiele pytań i była otwarta na uczenie się jak najwięcej od lokalnych wędkarzy.

Jeśli zabierasz kogoś nowego do wędkarstwa w swoim stanie, podziel się jak największą ilością informacji o praktykach wędkarskich przyjaznych dla środowiska i zachęć ich do zadawania pytań. Poza tym zapewnia dobrą rozmowę między kęsami. Wędkarze, którzy są na wakacjach lub są nowicjuszami w łowieniu ryb w Twojej okolicy, prawdopodobnie zapamiętają większość udostępnianych przez Ciebie informacji.

Gabriella wykorzystała i zapamiętała te przyjazne dla środowiska praktyki połowowe dzięki swoim doświadczeniom na Florydzie.

Praktyki ochrony rybołówstwa

  1. Dowiedziała się o przepisach dotyczących rybołówstwa morskiego na Florydzie. Zawsze powinieneś poświęcić trochę czasu na przeczytanie i zapoznanie się z przepisami wędkarskimi przed wyruszeniem w podróż do nowego stanu lub drogi wodnej. Bardzo ważna jest również identyfikacja gatunkowa. W końcu, jeśli nie jesteś w stanie prawidłowo zidentyfikować ryby, skąd będziesz wiedzieć, jakie są limity długości i limity worków, aby zapobiec przełowieniu? Gabriella poświęciła czas na poznanie i przestudiowanie gatunków, o których wiedziała, że ​​będzie celować, i ty też powinieneś.
  2. Użyła odpowiedniego sprzętu, aby ryby mogły być szybko doprowadzone do łodzi, zmniejszając stres wywierany na rybę. Niektórzy wędkarze lubią łowić rybę lekkim sprzętem ze względu na wyzwanie, ale należy wziąć pod uwagę ilość czasu, przez którą możesz walczyć z rybą, jeśli Twój sprzęt jest zbyt lekki. Im dłużej trwa doprowadzenie ryby do łodzi i wypuszczenie jej, tym bardziej zmęczona może być ryba. Szczególnie, jeśli dopiero zaczynasz wędkować, poproś doświadczonego wędkarza lub poszukaj odpowiedniego sprzętu i żyłki.
  3. Użyła okrągłego haczyka, ponieważ łowiła na żywą przynętę. Okrągłe haczyki mogą być używane podczas łowienia na żywą przynętę. Ze względu na kształt okrągłych haczyków (czubek lub czubek haczyka jest zakrzywiony do wewnątrz) mają znacznie mniejsze prawdopodobieństwo połknięcia przez ryby.
  4. Trzymała rybę poziomo gołymi, mokrymi rękami. Naucz nowych wędkarzy używania mokrych, gołych rąk podczas trzymania ryb. Ryby mają ochronną powłokę śluzową, która zapobiega infekcjom. Jeśli wędkarz użyje rękawicy lub ręcznika, część tej śluzowej powłoki zostanie usunięta i narazi ryby na choroby i pasożyty.
  5. Ożywiła rybę. Gdy przyniesiesz rybę na brzeg lub do łodzi, szybko oceń poziom energii ryby. Jeśli ryba wydaje się być zmęczona lub ospała, pamiętaj o jej ożywieniu, aż ryba będzie mogła odpłynąć o własnych siłach.
  6. Wypuściła rybę. Nawet jeśli dany gatunek ryb jest w sezonie lub mieści się w przepisowych limitach długości, nadal możesz go złowić i wypuścić, aby uniknąć przełowienia. Im mniej ryb jest pobieranych z naszych dróg wodnych, tym więcej ryb będzie dostępnych dla przyszłych pokoleń wędkarzy.
  7. Pomogła rozpowszechniać informacje o hakach w kształcie koła. Kiedy Gabriella wróciła do domu po wizycie, napisała o swoich doświadczeniach z łapaniem i wypuszczaniem za pomocą okrągłych haczyków, aby pomóc w rozpowszechnianiu informacji. W jaki sposób pomagasz dzielić się przesłaniem dotyczącym ochrony mórz?

Teraz, gdy wiesz, co Gabriella Hoffman zrobiła na rzecz ochrony rybołówstwa, miejmy nadzieję, że będziesz również bardziej świadomy bycia wędkarzem dbającym o ochronę. Jeśli przygotowujesz się do wyprawy na ryby do innego stanu, upewnij się, że potrafisz właściwie zidentyfikować gatunki ryb, które występują w tym stanie.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *