Wyróżniają się hulajnogi surfingowe | Notatka o ptakach

Notatka o ptakach®

Wyróżniają się hulajnogi surfingowe

Ze scenariuszem Boba Sundstroma

To jest Ptasia Notatka.

Trudno pomylić maskonura z jakimkolwiek innym ptakiem. Ale jest jeden ptak, który może uchodzić za dublera maskonurów — samiec Scootera. Te duże kaczki morskie mają przerośnięte, głównie pomarańczowe dzioby, czarne ciała i czarno-białe głowy – wszystkie cechy wspólne dla maskonurów.

[Surf Scoters]

Ogromny czerwono-pomarańczowy dziób samca Surf Sctera z białymi i czarnymi plamkami naprawdę się wyróżnia. Samica jest brązowa z ciemnym dziobem i rozmazanymi białymi plamami na głowie.

Ten potężny rachunek jest świetnym narzędziem do jedzenia niektórych z ulubionych potraw surferów: mięczaków o twardych skorupach, takich jak małże i małże, które przyklejają się do skał. Hula połyka je w całości, miażdżąc je w żołądku wypełnionym piaskiem. Następnie hulajnoga wypluwa wszystkie chrupiące części muszli. Hulaki surfingowe gnieżdżą się na dalekich północnych jeziorach Alaski i Kanady i zimują wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej.

Zimą na wodzie zbierają się duże stada tych ptaków. Czasami można zobaczyć setki przy brzegu w jednej gęstej grupie, zwanej tratwą. Ale odwróć na chwilę wzrok i może się okazać, że zniknęły pod falami, nurkując razem jak pływacy synchroniczni.

A kiedy hulaki lecą zgodnie, muzyka ich świszczących skrzydeł jest hipnotyzująca.

[Surf Scoter flock taking off from water’s surface]

W przypadku BirdNote jestem Michael Stein.

Ten program był możliwy dzięki Jimowi i Birte Falconer z Seattle oraz Idie Ulsh, pomagając radiu publicznemu opowiadać historie o nauce i przyrodzie.

###

Dźwięki ptaków dostarczone przez The Macaulay Library of Natural Sounds w Cornell Lab of Ornithology, Ithaca, New York. Nagrany przez ML195208 R Nelson; ML 195207 R Nelson. I Xeno-canto XC76453 AS Spencer.
Temat BirdNote skomponowany i grany przez Nancy Rumbel i Johna Kesslera.
Producent: John Kessler
Producent zarządzający: Jason Saul
Współproducent: Ellen Blackstone
© 2018 Tune In to Nature.org Grudzień 2018 / Listopad 2022 Narrator: Michael Stein

ID# SUSC-02-2018-12-11 SUSC-02

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *