Wyniki przełajowe Pau Horse Trials, na które wpływ mają łamliwe urządzenia

 • Kruche urządzenia do biegów przełajowych były tematem debaty po pięciogwiazdkowej fazie przełajowej Pau Horse Trials w sobotę (29 października), kiedy dziewięciu jeźdźców aktywowało MIMClip na ogrodzeniu 21B.

  Wśród jeźdźców, którzy zdobyli 11 punktów karnych na 21b, zakręcie na zakręcie z kłody/skoku do trzeciego kompleksu wodnego, był lider ujeżdżenia Felix Vogg (Colero). Nie zabrakło również trzech brytyjskich zawodników – Mollie Summerland (Charly Van Ter Heiden), Aaron Miller (KEC Deakon) i David Doel na swoim pierwszym koniu Ferro Point.  Temat stał się tematem dyskusji wśród jeźdźców, ponieważ niektórzy uważali, że nie uderzyli w ogrodzenie wystarczająco mocno, aby usprawiedliwić jego zawalenie, chociaż niewątpliwie były przypadki, w których urządzenie uratowało upadki. Niektórzy wzywali do ponownego wprowadzenia systemu odwoławczego, w ramach którego sędziowie przysięgli oceniają, czy 11 kar nałożonych za złamanie łamliwego urządzenia można usunąć, jeśli uznają, że koń nie jest zagrożony upadkiem.

  Aktywacja była szczególnie kosztowna dla Felixa Vogga, który prowadził w biegach przełajowych i ukończył zawody na 17. miejscu.

  Po zakończeniu zawodów Felix powiedział: „Jestem całkowicie za tym, że sport musi stać się bezpieczniejszy dla jeźdźców i koni i dobrze, że jest w nim postęp. Ale w tej chwili nie ma wystarczających badań – po prostu bierzemy system i karzemy jeźdźców, jeśli go aktywują – nie ma znaczenia, ile koni dotknęło go wcześniej.

  „Na każdym wydarzeniu frustrowaliśmy kierowców, właścicieli i tak dalej z powodu MIMclipów, które nie powinny były być aktywowane.

  „Więc teraz pytania: czy to ogrodzenie było tak niebezpieczne? Czy mamy tak złych jeźdźców na poziomie pięciu gwiazdek? Co zawodnicy robią źle, żeby nie przeskoczyć przez ogrodzenie? Czy to zły system? A może to niewłaściwe ogrodzenie w niewłaściwym miejscu? A może coś innego?

  „Czy to możliwe, że system bezpieczeństwa stał się powodem zmartwień, problemów i strategicznym systemem wpływającym na końcowy wynik przełajów, skoro powinien chronić tylko konia i jeźdźca?

  „Czas powinien się skończyć, kiedy zawodnicy muszą spojrzeć wstecz na cały kraj, aby zobaczyć, czy spadło ogrodzenie”.

  Projektant toru Pierre Michelet powiedział: „Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc jest to jedna z tych rzeczy i jeźdźcy muszą jeździć mając to na uwadze. Niektóre dzisiejsze incydenty z MIMclipami zapobiegły poważnym upadkom, podczas gdy inne były bardziej jak płot spadający podczas skoków przez przeszkody, a ci zawodnicy zostali surowo sankcjonowani 11 karami.”

  Przełajowe wyścigi Pau Horse Trials okazały się wpływowe, ale bez poważnych upadków. Czterech kolarzy zakończyło wyścig w 11-minutowym optymalnym czasie z 47 startujących (8,5%). Byli to David Doel na Galileo Nieuwmoed, który ostatecznie zajął czwarte miejsce, Karim Florent Laghouag i Triton Fontaine, którzy byli na drugim miejscu, Maxime Livio z Carouzo Bois Marotin (siódme) i Luc Chateau na Viens Du Mont (dziewiąte).

  W sumie 21 kombinacji zakończyło się czystym, ale z błędami czasowymi (44,7% pola) i 38 z 47 startujących ukończyło (80,9%).

  • Jakie są twoje poglądy na temat klipów MIMC i związanych z nimi kar w WKKW FEI? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami, wysyłając e-mail na adres [email protected], podając swoje imię i nazwisko, najbliższe miasto i hrabstwo.

  Może Cię również zainteresować:

  Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami, wglądem za kulisami i najlepszymi akcjami z Pau Horse Trials bez limitu, ile możesz przeczytać już od 1 GBP tygodniowo z Nieograniczona subskrypcja strony internetowej Horse & Hound. Zapisz się teraz. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną relacją z Pau Horse Trials w magazynie z 3 listopada.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *