Wyniki przełajów Pau Horse Trials 2022: brytyjski jeździec prowadzi

 • Dzisiaj (29 października) wyścig przełajowy Pau Horse Trials zakończył się bajkowym zakończeniem, gdy ostatni zawodnik tego dnia, David Doel, przejechał po torze jako jeden z zaledwie czterech, którzy ukończyli wyścig w 11-minutowym optymalnym czasie. Pozostaje na swoim 30,6 ujeżdżeniu, co dało mu 15. miejsce po pierwszej fazie.

  Brytyjczyk był na pokładzie niezwykle konsekwentnego 11-letniego Galileo Nieuwmoed Gilliana Jonasa, który z dziewięcioma sekundami nie pokonał pięciogwiazdkowego toru Pierre’a Micheleta.  „Był fantastyczny i mam szczęście jeździć na tak wyjątkowym koniu” – powiedział David. „Jest całkiem mega i zapewnił mi prawie idealną jazdę przez całą drogę. Właśnie dodaliśmy kilka dodatkowych kroków na samym końcu przy ogrodzeniu 27 [Maison & triple brushes de Crédit Agricole Pyrénées-Gascogne]co mnie trochę frustrowało, ale był uroczy i ostrożny. Jest dużym, lunetowym, odważnym koniem i jest naprawdę fajny.”

  David wyjaśnił, że miał awarię techniczną ze stoperem, gdy rozpoczął swoją rundę przełajową Pau Horse Trials.

  „Właściwie przez przypadek zatrzymałem swój zegar, gdy wyszedłem z pola startowego, gdy uderzyłem go dwa razy i zdałem sobie sprawę, że nie działa” – powiedział.

  Dwudziestodziewięcioletni David świetnie radzi sobie z Galileo Nieuwmoedem. Wiosną tego roku zajęli szóste miejsce w Badminton, aw zeszłym roku 15. w Pau.

  „Wykonał pracę wczoraj i wykonał ją dzisiaj. Musimy upewnić się, że jest wysportowany, szczęśliwy i gotowy na jutrzejszy poranek, a potem martwić się o skoki.

  David powiedział, że nie lubi patrzeć na wyniki przed wyjazdem na przełaj, więc nie wiedział, że miał okazję wyjść na prowadzenie.

  „Trzymam się w swojej własnej małej bańce – oglądałem kilka na dużym ekranie z tatą i Izzy Taylor po mojej pierwszej przejażdżce, a potem wsiadłem”.

  Bieg przełajowy okazał się niezwykle wpływowy, ale bez żadnych złych upadków.

  Lider nocy, Felix Vogg, aktywował łamliwą szpilkę z Colero, a dodatkowo ponieśli 3,2 błędy czasowe, co daje im 10. miejsce.

  Optymalny czas był trudny do osiągnięcia, ponieważ kierowało nim tylko czterech kolarzy – obecni liderzy, Francuz Karim Florent Laghouag z Tritonem Fontaine, który jest na trzecim, Francuz Maxime Livio z Carouzo Bois Marotinem, który jest szósty, i jeszcze jeden Francuz zawodniczka, Lucy Chateau z Viens Du Mont, która jest na 12. miejscu z 44. po ujeżdżeniu.

  Emily King, która była piąta po ujeżdżeniu, miała świetną rundę z Valmy Biats. Odebrali 11,6 karnych czasowych i są teraz na ósmym miejscu.

  Mollie Summerland, która była czwarta po pierwszej fazie, jest teraz na 15. miejscu po tym, jak aktywowali łamliwe urządzenie na ogrodzeniu 21B, zakręcie w wodzie na boisku treningowym dla koni wyścigowych.

  Izzy Taylor był drugi po ujeżdżeniu z Monkeying Around, ale dwie odmowy dla nich na ogrodzeniu 9B, róg za stołem, zapłaciły za ich wysiłki i Izzy następnie wycofał się.

  Tom McEwen również wycofał się po dwóch run-outach na ogrodzeniu 4B, rzucie rożnym po spadku, z Bobem Chaplinem. Para zajęła trzecie miejsce po fazie ujeżdżenia.

  Może Cię również zainteresować:

  Bądź na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi wiadomościami, wglądem za kulisami i najlepszymi wydarzeniami podczas Pau Horse Trials bez ograniczeń co do tego, ile możesz przeczytać już od 1 GBP tygodniowo z Nieograniczona subskrypcja strony internetowej Horse & Hound. Zapisz się teraz. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną relacją z Pau Horse Trials w magazynie z 3 listopada.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *