Wybór najlepszej kamizelki ratunkowej do wędkowania

Bez względu na to, jak zdecydujesz się cieszyć wodą, kamizelki ratunkowe są kluczowym elementem bezpieczeństwa łodzi. Kamizelka ratunkowa lub PFD (osobiste urządzenie unoszące się na wodzie) pozwala utrzymać się na powierzchni, jeśli wpadniesz do wody. Przepisy dotyczące żeglarstwa wymagają, aby każdy pasażer miał zatwierdzoną kamizelkę ratunkową na łodzi, a dzieci powinny je nosić. Koniecznie skontaktuj się z agencją stanową, aby uzyskać informacje na temat przepisów dotyczących żeglugi w Twojej okolicy.

US Coast Guard grupuje PFD w kilka głównych kategorii. Te kategorie mogą pomóc Ci zdecydować, jakiego typu PFD potrzebujesz, ale dodatkowe funkcje mogą sprawić, że kamizelki ratunkowe będą wygodniejsze do określonych czynności. Zwróć uwagę na te cechy, jeśli zamierzasz używać kamizelki ratunkowej głównie podczas wędkowania.

Cechy kamizelki ratunkowej Fishing

Konstrukcja o niskiej masie: Szukaj kamizelek ratunkowych, które mają panele wypornościowe z przodu i z tyłu, a na ramionach, karku i bokach nie mają dużej objętości. Mając minimalną objętość i materiał na górze i po bokach kamizelki ratunkowej, Twoje ramiona będą bardziej mobilne, dzięki czemu możesz rzucać w naturalny sposób.

Kieszenie i pętle na sprzęt: Kamizelki ratunkowe przeznaczone do wędkowania często mają kieszenie na suwak i szlufki na sprzęt. Kieszenie mogą służyć jako mini pudełka na przynęty, muchy, szczypce i inne narzędzia wędkarskie. Możesz również przechowywać gwizdek i małą latarkę w kieszeni dla bezpieczeństwa. Pętle na sprzęt działają w ten sam sposób, ale umożliwiają przechowywanie narzędzi, mocując je na zewnątrz kamizelki ratunkowej, a nie w kieszeni.

Pozycjonowanie panelu: Jeśli lubisz łowić kajaki, poszukaj kamizelki ratunkowej z wysokim tylnym panelem. Tylny panel kajakowej kamizelki ratunkowej znajduje się tuż nad kajakiem, zapewniając maksymalny komfort. Poszukaj oddychających, siateczkowych paneli, jeśli planujesz łowić w upale.

Nadmuchiwane: Używanie nadmuchiwanego PFD zamiast takiego, który jest z natury pływający, jest jednym ze sposobów na ograniczenie masy do minimum. Nadmuchiwane PFD są zaprojektowane do napompowania, gdy już jesteś za burtą, zwykle za pomocą małego uchwytu. Nadmuchiwane kamizelki ratunkowe, które są przeznaczone tylko dla dorosłych, najlepiej używać na spokojnych wodach, a nie w szybko płynących rzekach lub strumieniach.

Bezpieczeństwo łodzi: jak założyć kamizelkę ratunkową

Dopasowanie powinno być najważniejszą częścią wyboru kamizelki ratunkowej. Kamizelki ratunkowe muszą być odpowiednio dopasowane, aby mogły wykonywać swoją pracę. W przypadku dorosłych rozmiary wahają się w zależności od rozmiaru klatki piersiowej, podczas gdy rozmiary kamizelek ratunkowych dla młodzieży są oparte na wadze. Poszukaj tabel rozmiarów specyficznych dla producenta, aby określić, jaki rozmiar jest potrzebny.

Aby prawidłowo zapiąć i dopasować kamizelkę ratunkową, zacznij od umieszczenia jej w połowie wokół tułowia. Stamtąd zapiąć dolną klamrę i zapiąć zamek błyskawiczny z przodu. W przypadku kamizelek ratunkowych, które mają więcej sprzączek wzdłuż tułowia, zapinaj je dalej od dołu do góry, a następnie zapinaj w tej samej kolejności. Paski naramienne (jeśli dotyczy) powinny być ostatnią częścią kamizelki ratunkowej, która ma być dopasowana.

Możesz sprawdzić dopasowanie kamizelki ratunkowej, umieszczając kciuki pod szelkami i podciągając się. Kamizelka ratunkowa powinna pozostać na swoim miejscu, jeśli jest prawidłowo założona.

Teraz, gdy już wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze i dopasowaniu wędkarskiej kamizelki ratunkowej, jesteś lepiej przygotowany na bezpieczny i wygodny dzień na wodzie! Aby uzyskać więcej informacji na temat kamizelek ratunkowych, spójrz na nasze Przewodnik zakupu kamizelek ratunkowych.

Ten post jest częścią serii treści sponsorowanych przez Sierra Trading Post.


Może ci się spodobać również

Lauren Seidl

Lauren Seidl

Lauren Seidl bloguje dla sprzedawcy tańszych Sierra Trading Post, partnera TakeMeFishing.org. Wędruje, biwakuje, wspina się po skałach i eksploruje Góry Skaliste tak często, jak tylko może. Kiedy Lauren nie szuka przygód w swoim rodzinnym stanie Kolorado, można ją znaleźć popijając wspaniały mikrobrew Colorado.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *