Wszystko, co musisz wiedzieć o łowieniu kajaków

Wielu wędkarzy kajakowych będzie dobrze doświadczonych w tym sporcie, a inni po prostu gotowi do skoku! Jeśli wpadniesz w to drugie, nadszedł czas, aby zrobić krok wstecz i najpierw rozważyć kilka punktów.

Kajak
Zrozumienie rytmu, równowagi i ruchu kajaka pomoże Ci skutecznie manewrować na zróżnicowanych wodach. Kajak jest jednostką niepodobną do wszystkich innych – jest lekki i mocno ciasny. Kilka lekcji da prawdziwy wgląd w ten sport i jest idealną okazją, aby zdecydować się na kajak. Szeroka, krótka łódź zapewni większą stabilność i kontrolę na szybko płynących wodach, gdzie wąska łódź zwiększy wydajność.

Wody
Wędkarz na kajaku może udać się w miejsca, w których wcześniej nie był, i stawić czoła wyzwaniom, których unikają większe statki. W takim przypadku najlepiej jest dokładnie wiedzieć, z czym walczysz. Niezbędne są dokładne badania terenu i warunków regionu. Potwierdzenie pogody z wyprzedzeniem powstrzyma Cię przed dotarciem do przysłowiowego potoku!

Twój zestaw
Zanim spakujesz samochód, może być coś, o czym zapominasz – twój zestaw. Prawo akcesoria żeglarskie zrobi lub złamie Twój połów, nie wspominając o zapewnieniu bezpieczeństwa w kajaku. Każdy zdolny wędkarz będzie w posiadaniu wędki i żywej przynęty. Ale w trudnych sytuacjach będziesz potrzebować także uchwytu na wędkę i kamizelki ratunkowej! Niezależnie od tego, czy pływasz od miesięcy, czy lat, przewracanie się Cię powala.

Technika
Opanowanie techniki łowienia z kajaka będzie wymagało wielu ćwiczeń (i błędów!) w celu wykonania cięcia. Najważniejszą kwestią jest gatunek ryby, której będziesz szukać – duża ryba ma moc dosłownie ciągnąć kajak.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wylądowanie twarzą w dół w kajaku lub całkowite zanurzenie w wodzie, ale przy prawidłowym manewrowaniu kajak może dać ci dodatkową premię ukrywania się.

Bezpieczeństwo
Idealne jest połączenie najlepszego sprzętu bezpieczeństwa łodzi, wiedzy i zdrowego rozsądku. Jeśli widzisz czarne chmury burzowe i kilka wyrw na wodzie, najlepiej nazwać to dniem. Wędkarstwo to świetny sport na spokój i ciszę, ale z przyjacielem może być jeszcze lepiej! Zabranie się do wody z kolegą wędkarzem i sprawnym kajakarzem to świetny system wsparcia, gdy dopiero zaczynasz.

Nie zapomnij kupić licencji wędkarskich i sprawdzić przepisy wędkarskie obowiązujące w stanie, w którym zamierzasz łowić kajaki.


Może ci się spodobać również

Rod Smith

Rod Smith

Jako były prezes Stowarzyszenia Przemysłu Żeglarskiego, pasja Roda do żeglarstwa i wędkarstwa jest wykorzystywana w jego obecnej roli jako Dyrektora Zarządzającego CH Smith Marine. Oferując swoją mistrzowską wiedzę, Rod zapewnia, że ​​klienci wyjeżdżają z miłością do morza, która jest porównywalna z jego własnym.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *