Wspaniałe miejsce do łowienia ryb może być głębsze

Próbując lepiej zrozumieć łowisko, staram się powiązać pewne wspólne szczyty rzeczy nad podlewać i zastosować te informacje do siedliska poniżej woda. Na przykład na moich lokalnych wodach każda ryba złowiona poniżej wysokości bramki do koszykówki (10 stóp) jest uważana za „głęboką”. „Płytki” może mieć wysokość pudełka na sok dla dzieci (kilka cali), ale generalnie mniej niż blat stołu (3 stopy). Wielu łowców bassów wielkogębowych rzuca się na brzegi, rzucając wzdłuż brzegu na cele ze skał, kłód lub roślinności i rzadko zapuszcza się w wodę głębszą niż standardowa wysokość/głębokość sufitu domu wynosząca 8 stóp.

Dlaczego głębokość łowienia ma znaczenie?

  • Podstęp. Łodzie generują hałas przy pomocy silników zaburtowych, a nawet elektrycznych silników do trolingu. Czytałem, że sonda pingująca może przeszkadzać rybom pod dużym ciśnieniem. Jeśli twoja łódź znajduje się na głębokości 6 stóp, wstań, aby oszacować tę wysokość i wyobraź sobie, że upuszczasz do łodzi parę szczypiec z długimi czubkami. To nie jest zbyt daleko od ryby znajdującej się bezpośrednio pod spodem. Staraj się zachować ciszę i unikaj nagłych ruchów w płytkiej wodzie. Im głębiej łowisz, tym więcej hałasu możesz ujść na sucho.

  • Światło. Im głębiej łowisz, tym mniej światła dociera do twojej przynęty. Wpłynie to na wybór koloru przynęty. Roślinność wodna, zakwity glonów lub mętna, mętna woda również blokują światło, a zatem wibrujące przynęty, takie jak błystki obrotowe, gadki lub woblery, mogą zwrócić uwagę głodnych ryb. Głębsza woda sprawia, że ​​linia jest mniej widoczna.

  • Temperatura. Głębsza woda to chłodniejsza woda. Ryby mają optymalną temperaturę, która wpływa na ich aktywność. Podczas upałów latem ryby mogą preferować kilka stopni chłodniej, a różnicę tę można zlokalizować, zanurzając się zaledwie kilka stóp głębiej.

Większość wędkarzy ma tendencję do łowienia płytko, pozostawiając głębokie ryby z mniejszą presją. Jeśli szukasz nowego miejsca do wędkowania na swojej łodzi, możesz je znaleźć po prostu odwracając się plecami do brzegu na zwykłych jeziorach i odkrywając głębokie branie.

Co jest dla ciebie „głębokie”? Jak często łowisz głęboko? I czy jest twój licencja wędkarska aktualny?


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *