Wskazówki, jak znaleźć dobre miejsce do łowienia ryb morskich z brzegu

Wędkarstwo z brzegu jest jednym z najlepszych rodzajów połowów dla rodzin i początkujących wędkarzy. Istnieje kilka wspaniałych miejsc do łowienia na brzegu słonej wody, które zawsze zapewniają mnóstwo akcji, jeśli wiesz, czego szukać. Nie wiesz, gdzie dokładnie powinieneś rzucić linkę? Przydatne mogą być następujące wskazówki dotyczące poszukiwania słonych miejsc:

  1. Kup wykres pływów w lokalnym sklepie wędkarskim i zanotuj poziomy przypływów i przypływów w obszarach przybrzeżnych, do których masz dostęp. Pamiętaj, że więcej ruchu jest zawsze lepsze, więc szukaj miejsc i pór dnia, w których ruch będzie najbardziej wyraźny. Podczas zmian pływów przynęta będzie najbardziej aktywna, więc dobrą porą na łowienie będzie godzina przed i mniej więcej godzina po zmianie pływów.

  2. Po dotarciu do ogólnego obszaru brzegu, na którym planujesz łowić, poszukaj miejsca do rzucania, które znajduje się tuż za rozbijającą się falą. Strefa za załamującymi się falami będzie miejscem gromadzenia się ryb przynętowych (i większych ryb drapieżnych).

  3. Znajdź miejsca na brzegu, na których znajdują się jakieś struktury, takie jak pomosty, mosty lub doki. Kiedy prąd zacznie przepływać przez te obszary, ryby drapieżne, takie jak flądra, karmazyn, snook i troć cętkowana, będą szukać małych przynęt i krewetek, które ukrywają się w pobliżu tego typu konstrukcji. Łowij swoją żyłkę jak najbliżej pali lub pozwól jej kierować się naturalnym przepływem prądu.

  4. Szukaj skał lub pomostów. Zanurzone skały zawierają wiele różnych rodzajów przynęt, krabów i pąkli, którymi lubią żywić się większe ryby. Wokół tego typu miejsc występuje również większy ruch wody lub prąd.

Ryana i Dana

Podczas łowienia z tego typu miejsc przybrzeżnych można łowić różne gatunki słonowodne. Sprawdzając pływy i poświęcając czas na wybór odpowiedniego miejsca, będziesz miał okazję złowić takie gatunki, jak pompano, owczarek, troć cętkowana, stornia, snook i biedronka.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *