Wskazówki, jak najlepiej łowić tuńczyka w Kalifornii

Południowa Kalifornia znana jest z hollywoodzkich gwiazd filmowych, Beach Boys i surfingu, prawda? Jasne, ale to także brama do połowów tuńczyka w Kalifornii. Oto, co musisz wiedzieć, aby mieć wspaniałe doświadczenie łowienia tuńczyka w południowej Kalifornii!

1. Sprawdź najlepsze czasy połowów tuńczyka

Połowy tuńczyka w południowej Kalifornii rozpoczynają się w maju i trwają do listopada. Letnie warunki pogodowe zapewniają łagodne morze i ciepłą wodę. Szczytowe połowy tuńczyka w Kalifornii to lipiec, sierpień i wrzesień.

2. Sprawdź, jakie gatunki ryb możesz złowić

W ciągu ostatnich trzech lat połowy tuńczyka w południowej Kalifornii dotyczyły gorących ukąszeń tuńczyka błękitnopłetwego na Pacyfiku. Większość z tych gatunków ryb ma ponad 100 funtów, a rekord waży 363 funty. Tuńczyk żółtopłetwy to kolejny poszukiwany gatunek ryb, głównie ze względu na obfite 10 ryb dziennie. Tuńczyk Bigeye w przedziale 50-100 funtów jest trolowany w głębszych wodach za pomocą kołowrotków do połowu tuńczyka, a jeśli udasz się daleko od brzegu, możesz zahaczyć gatunki tuńczyka Albacore.

3. Ćwicz różne metody połowu tuńczyka

Połowy tuńczyka w Kalifornii to zazwyczaj połączenie badania śladów sonaru i temperatury wody, poszukiwania nurkujących ptaków lub morświnów oraz trollingu. Typowe wskazówki dotyczące łowienia tuńczyka to trollowanie przynęt na tuńczyka, takich jak wtyki cedrowe, przynęty ze spódniczką lub głębokie nurki, aż do trafienia w rybę. Potem łodzie dryfują, podczas gdy kumple ustawiają kumpla. Kiedy ryba się skoncentruje, wędkarze wrzucają do rybki korki, muchy lub żywą przynętę, jak sardynki. Inne metody obejmują łowienie jojo. Kiedy zaznaczysz ławicę na echosondzie, zrzuć swój jig przez znaki i jig pionowy na tej głębokości.

4. Sprawdź swój Drag

Jeśli nigdy wcześniej nie złowiłeś tuńczyka, warto zainwestować w dobry kołowrotek. Jednym z powodów, dla których tak bardzo kochamy łowienie tuńczyków, jest to, że robią długie, skwierczące biegi, które sprawiają, że wciągarki kołowrotków śpiewają. Kołowrotki do połowu tuńczyka powinny trzymać dużo żyłki, mieć mocne, gładkie hamulce i dobre przełożenia, dzięki czemu możesz nabrać dużo żyłki każdą korbą na rączce. Po kilku długich biegach tuńczyk męczy się i zaczyna krążyć. To jest wskazówka, której szukają koledzy, aby zabrać ich do łodzi.

Tego lata sprawdź przepisy dotyczące połowów w stanie Kalifornia i spróbuj poważnej wyprawy do Kalifornii na połów tuńczyka. Możesz huśtać się w Hollywood, gdy ich dopadniesz.

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *