Wskazówki, jak bezpiecznie zaopatrzyć się w sprzęt

Podróżowanie do nowych miejsc jest ekscytujące, zwłaszcza gdy w grę wchodzi wędkarstwo. Ale dotarcie tam jest czasem denerwującym procesem, zwłaszcza jeśli podróżujesz ze sprzętem i sprzętem wędkarskim. Wędkarze inwestują w wysokiej jakości podróżny sprzęt wędkarski, a jeśli zostanie zgubiony lub uszkodzony podczas lotu, wyprawa może zacząć się od bólu głowy. Aby zapewnić płynny proces podróży, oto kilka wskazówek dotyczących podróżowania ze sprzętem wędkarskim, dzięki którym możesz uniknąć nadmiernych opóźnień w Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

1. Małe przynęty wędkarskie

Małe przynęty wędkarskie można sprawdzić lub zapakować do bagażu podręcznego. Umieść osłonę ochronną na haczykach, aby uniknąć uszkodzenia czegoś innego w torbie. Zawsze dobrze jest owinąć każdą przynętę, aby uchronić ją przed zarysowaniami lub uszkodzeniami.

2. Pręty jednoczęściowe

Wędki jednoczęściowe muszą być sprawdzone. Umieść wędki w ochronnej tubie zaprojektowanej specjalnie do wędek, możesz je kupić w lokalnym sklepie wędkarskim i sprzętowym. Upewnij się, jaka długość rury jest dozwolona w linii lotniczej, którą podróżujesz.

3. Kołowrotki wędkarskie

Kołowrotki wędkarskie można sprawdzić lub zapakować do bagażu podręcznego. Żyłka może być uważana za niebezpieczną i może spowodować, że TSA zapyta Cię o Twój podróżny sprzęt wędkarski, jeśli wolisz umieścić swoją żyłkę w torbie rejestrowanej. Owiń każdy bęben, aby chronić go przed zarysowaniami lub uszkodzeniami, i zawsze sprawdzaj limity wagi bagażu podręcznego dla swojej linii lotniczej, zwłaszcza jeśli przewozisz szpule offshore.

4. Małe haczyki i muchy

Mały sprzęt wędkarski przybrzeżny i słodkowodny, taki jak mały haczyk i muchy, można sprawdzić lub zapakować do bagażu podręcznego. Jeśli zabierasz duże morskie haki i muchy, najlepiej je zostawić w torbie rejestrowanej. Pamiętaj, aby zapakować te małe haczyki i muchy w twardy futerał, aby nie zgubić ich wśród innych przedmiotów.

5. Narzędzia wędkarskie

Narzędzia takie jak szczypce, obcinaki do żyłek, odczepiacze itp. o długości poniżej 7 cali mogą być sprawdzane lub pakowane do bagażu podręcznego, jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z liniami lotniczymi. Jeśli są większe niż siedem cali, należy spakować w torbę rejestrowaną. Zawsze owijaj ostre końce, aby chronić narzędzia i inne przedmioty w torbie przed uszkodzeniem.

Chociaż te wskazówki są pomocne, „Ostateczna decyzja należy do urzędnika TSA, czy przedmiot może przejść przez punkt kontrolny”, zgodnie ze stroną internetową TSA. Latanie za granicę z podróżnym sprzętem wędkarskim może mieć bardziej rygorystyczne ograniczenia, więc zapoznaj się z przepisami celnymi i przepisami kraju, do którego podróżujesz.

Dowiedz się więcej o różnych rodzajach sprzętu i sprzętu wędkarskiego, poradach wędkarskich i nie tylko.


Może ci się spodobać również

Alycia Downs

Alycia Downs

Alycia Downs jest niezależnym twórcą treści i zapalonym sportowcem, który współtworzy liczne publikacje promujące turystykę, wędkarstwo i outdoor. Alycia jest członkiem stowarzyszenia Florida Outdoor Writers Association i jest aktywnie zaangażowana w organizacje non-profit zajmujące się ochroną przyrody i rybołówstwem. Odwiedź jej osobisty blog na tideandtale.com lub na Instagramie @TideAndtale.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *