Wskazówki dotyczące wyboru najlepszych łodzi rybackich

Najlepsze łodzie rybackie to takie, które są dostosowane do Twoich szczególnych potrzeb. Wędkarze często zmieniają swój sprzęt w zależności od warunków łowienia, co sprawia, że ​​rozsądna jest również zmiana typu łodzi. Skorzystaj z tych czterech wskazówek, aby zawęzić wyszukiwanie.

1. Ile osób będzie na pokładzie?

Realistycznie identyfikuj sytuacje i warunki łowienia, w których będziesz korzystać z łodzi przez większość czasu. Pewnie, że ta łódź do okonia wygląda elegancko, ale będzie ciężko pasować dla sześciu kumpli wędkarzy. Ocena, ile osób będzie regularnie przebywać na pokładzie, pomoże określić długość, szerokość, moc i typ przyczepy.

2. Gdzie planujesz łowić ryby?

Jeśli regularnie łowisz w lokalnej wodzie, łatwiej będzie Ci wybrać projekt kadłuba. Ale jeśli zmieniasz miejsca, od małych stawów po duże jeziora, a następnie dodasz kilka wycieczek oceanicznych, przekonasz się, że łódź jonowa, która jest idealna w małym stawie, może być obciążeniem w oceanie. Ryby wędrowne mogą przemieszczać się z chronionych stawów solnych do otwartego oceanu; Ta rybacka łódź rybacka, która dobrze działała w słonym stawie, jest problemem w 3-stopowych falach. Twoja pierwsza łódź powinna pomieścić większość twoich warunków wędkarskich, a druga łódź zaspokoi twoje drugorzędne potrzeby.

3. Jaki masz budżet?

Zawsze ma sens posiadanie najlepszej i najbardziej niezawodnej łodzi na większość warunków wędkarskich. Spędzisz mniej czasu na naprawach i konserwacji, a więcej na łowieniu ryb. Więc jeśli zamierzasz kupić nową łódź, upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Twojej najlepszej sytuacji wędkarskiej. Dobrym sposobem na sfinansowanie drugiej lub trzeciej łodzi jest zakup używanych, szczególnie pod koniec sezonu. Nie będziesz musiał wydawać dużo pieniędzy na łódź, z której będziesz korzystać tylko w określonych sytuacjach.

4. Jaki masz styl łowienia ryb?

Kutry muchowe powinny być otwarte, łodzie do łowienia okoni powinny być szybkie, a łodzie używane do trollingu na głębokich wodach powinny być wygodne. Dopasuj swoją łódź do swojego stylu łowienia, a będziesz się dobrze bawić.

Posiadanie kilku łodzi nie jest daleko, a przemyślany plan, który pasuje do twojego planu połowowego i finansowego, jest najlepszym sposobem, aby to zrealizować. Skorzystaj z naszego narzędzia do eksploracji łodzi, aby dowiedzieć się więcej o różnych typach łodzi rybackich dostępnych na rynku.

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *