Wskazówki dotyczące wyboru idealnej rodzinnej łodzi na jezioro

Mój sąsiad ma problemy z uprawą łodzi. Jego pierwszym statkiem wodnym był fajny kajak. Był załadowany wszystkimi dzwonkami i gwizdkami, w tym wbudowanym elektrycznym silnikiem do trolingu i portem USB! Jednak miał miejsce tylko dla 1. Przy dwójce młodych ludzi, którzy teraz również chcą łowić ryby, potrzebna jest większa, rodzinna łódź. Tak więc, aby zmaksymalizować jakość spędzanego czasu z rodziną na wodzie, zmodernizował się do dużej łodzi jonowej.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze łodzi na jezioro dla swojej rodziny:

1. Więcej miejsca… Z pasażerami będziesz potrzebować nie tylko miejsca do siedzenia, ale także schowka na dodatkowe wędki, sprzęt, sprzęt i lodówkę na mnóstwo przekąsek dla dzieci. Większa przestrzeń na łodzi pomaga również podczas wyładunku ryb. (Próbowałeś kiedyś odhaczyć szczupaka na kolanach w kajaku?!)

2. Ale nie za dużo miejsca. Chociaż część mojej rodziny nadal chce gigantycznej dwupiętrowej łodzi pontonowej ze zjeżdżalnią, mniejsza rodzinna łódź na jeziorze jest łatwiejsza w obsłudze nie tylko do holowania po drodze, ale także do obsługi i dostępu do płytkich obszarów i mniejszych zbiorników wodnych.

3. Stabilny. Dzięki płaskiemu dnie, szerokiej konstrukcji, ta łódź nie jest „przechylona”, nawet gdy wszyscy są po jednej stronie, „pomagając” przy lądowaniu lub fotografowaniu ryb. Załadunek i rozładunek pasażerów jest łatwy, a przy powolnym zakotwiczeniu lub trollingu mogą się trochę swobodnie poruszać. Lubię ustawiać początkujących wędkarzy z przodu, aby mieć ich na oku, a dodatkowo otrzymują pierwszy wybór celów rzucania.

4. Wszechstronny. Ta łódź świetnie sprawdzi się w jeziorach, ale jest również wystarczająco wytrzymała, aby wytrzymać duże niebezpieczeństwa skalistej rzeki. Obecnie jest sparowany z silnikiem zaburtowym o mocy 9,9 KM, aby zapewnić wystarczającą moc na rzece, ale pewnego dnia poradzi sobie z większym silnikiem. W przypadku projektu zimowego planowane są modyfikacje tarasów i przechowywania pod spodem.

Oto kilka wskazówek dotyczących kupna/sprzedaży łodzi. A kiedy wybierzesz jeden, upewnij się, że szybko zarejestrujesz swoją łódź. Poszukiwanie idealnej łodzi na jeziorze może się nigdy nie skończyć, więc po prostu ciesz się jazdą.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *