Wskazówki dotyczące wędkowania w miesiącach zimowych

Dlaczego nie wyjść na zewnątrz i cieszyć się łowieniem ryb i pływaniem łódką? Wędkowanie i pływanie łódką mogą być idealną ucieczką, której szuka Twoja rodzina.

Nowy rok, nowe doświadczenia w wodzie!

Czekając na nadejście wiosny i lata, możesz znaleźć różne sposoby spędzania czasu z bliskimi i cieszyć się świeżym powietrzu. Jeśli jednym z Twoich celów w Nowym Roku jest spędzanie większej ilości czasu z rodziną i poszukiwanie nowych przygód, wędkowanie i pływanie łódką mogą być świetnym sposobem na spędzenie więcej czasu razem.

Postanowienia na ten Nowy Rok

1. Ciesz się przebywaniem na świeżym powietrzu. Wędkarstwo i nawigacja pozwolą Ci cieszyć się przyrodą i plenerem.
2. Odłącz. Odłącz się od telefonu komórkowego i telewizora. Wędkowanie i pływanie łódką to świetny sposób na pozostanie aktywnym i jest czymś, co może cieszyć się całą rodziną, bez względu na wiek.
3. Stwórz więcej wspomnień. SiemaWypróbuj coś nowego z rodziną w 2018 roku. Możesz zaplanować wyprawę wędkarską i doświadczyć radości przebywania na wodzie z rodziną i cieszyć się swoim #FirstCatch.

Niezależnie od tego, czy planujesz wakacje, czy przygotowujesz rodzinę do zimowego łowienia ryb, jest to idealny czas na znalezienie nowych i ekscytujących sposobów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i odkrywanie świata!

Przygotuj się na zimowe wędkowanie

Chociaż temperatury są niskie, tutaj pokazujemy, jak przygotować się do rodzinnego wyjazdu na ryby. To tylko kwestia dobrego przygotowania i cieszenia się dniem na wodzie.

Tutaj podajemy kilka podstawowych wskazówek dotyczących wędkowania zimą, które pomogą Ci cieszyć się niezapomnianym dniem wędkowania z rodziną.

1. Noś odzież ochronną

Zanim wyruszysz, upewnij się, że Ty i Twoja rodzina jesteście odpowiednio przygotowani na pogodę. Ubierz się zgodnie z warunkami we wszystko co niezbędne. Odpowiednia odzież pozwoli Ci cieszyć się wyprawą wędkarską bez obaw o zimno. Zapakuj dodatkowe suche ubrania, będzie to świetna pomoc dla młodszych dzieci w drodze do domu.

2. Szukaj głębszych wód

Wraz ze spadkiem temperatury powierzchnia wody ochładza się. Dlatego ryby zanurkują głębiej tam, gdzie woda jest cieplejsza. Płaski i inne obszary z dostępem do głębokiej wody zapewnią więcej ryb niż płytkie wody. Łowiąc w pobliżu głębszych zbiorników wodnych, zawsze pilnuj dzieci i że każdy ma kamizelkę ratunkową.

3. Ryby, w których ryby są aktywne

We wczesnych godzinach porannych, gdy jest zimno, ryby są mniej aktywne. Więc jeśli celujesz później, ryba prawdopodobnie będzie bardziej aktywna i bardziej skłonna do brania. Ryby wolą przebywać na powierzchni wody w ciągu dnia. Pozwól więc rodzinie odpocząć i zjeść dobre śniadanie.

4. Spokojne wędkowanie

Na mrozie ryby mogą nieco zwolnić, tak jak ty i ja mamy tendencję do robienia. Dlatego mogą nie być zainteresowani łapaniem szybko poruszającej się przynęty. Wypróbuj większą przynętę w wolniejszym tempie, będzie nie tylko łatwiejsza do złowienia, ale bardziej atrakcyjna dla łowienia w chłodne dni.

5. Ciesz się łowieniem pod lodem

W miarę jak temperatury będą coraz niższe, niektóre jeziora lub rzeki zaczną zamarzać. Wędkarstwo podlodowe to wyjątkowe doświadczenie, które daje wędkarzom na każdym poziomie umiejętności możliwość kontynuowania połowów, nawet w najzimniejsze zimowe miesiące.

Jako rodzina odkryliśmy, że jednym z najlepszych prezentów, jakie możemy sobie podarować, jest czas. Wędkarstwo daje nam możliwość cieszenia się naturą, relaksu i wspólnego spędzania czasu. Nowy Rok to idealny czas, aby ponownie ocenić to, co jest ważne i skupić się bardziej na tworzeniu wspomnień na całe życie.

Jakie wyprawy wędkarskie i żeglarskie planujesz na Nowy Rok?
Odwiedź naszą interaktywną mapę, aby znaleźć miejsca w pobliżu, w których możesz łowić ryby i pływać łódką z rodziną i przyjaciółmi.


Może ci się spodobać również

Staci Salazar

Staci Salazar

Staci Salazar jest założycielem i redaktorem naczelnym naszego rodzinnego stylu życia. Jej blog jest przeznaczony dla prawdziwych rodzin, które lubią prostotę. Od ogólnych zastosowań związanych ze stylem życia, przez rodzinne podróże, po codzienne czynności — wszystko sprowadza się do odnalezienia prostoty w podróży życia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *