Wskazówki dotyczące wędkowania w miesiącach zimowych

Nadal myślisz o postanowieniu noworocznym? Wychodzisz poza schemat i szukasz nowych sposobów na spędzenie czasu z rodziną w 2018 roku? Dlaczego nie wyjść na zewnątrz i doświadczyć radości z wędkowania i pływania łódką? W końcu rozmawialiśmy już o tym, jak wędkowanie może pomóc zmniejszyć stres. Pokonanie nowego roku może być gorączkowe, a wędkowanie i pływanie łódką mogą być idealną ucieczką, której szuka twoja rodzina.

Nowy Rok, nowe wspomnienia na wodzie

Ponieważ z niecierpliwością czekasz na nadejście cieplejszych miesięcy wiosny i lata, nie wahaj się znaleźć różnych sposobów spędzania czasu z bliskimi na świeżym powietrzu. Myśląc o tym, jak chcesz wprowadzić zmiany w Nowym Roku, zastanów się, co jest ważne. Niezależnie od tego, czy chodzi o spędzanie większej ilości czasu z członkami rodziny i przyjaciółmi, czy pogoń za nowymi przygodami, łowienie ryb i pływanie łódką może być świetnym sposobem, aby te cele były zabawne i proste

W tym roku rozważ niektóre z następujących postanowień, które pomogą priorytetowo spędzić czas w rodzinie:

1. Wyjdź na zewnątrz. Wędkowanie i pływanie łódką to świetne sposoby na aktywność i spędzanie czasu na odkrywaniu piękna przyrody na wodzie.

2. Odłącz. Poświęć mniej czasu na oglądanie ekranów i znajdź więcej okazji do prawdziwych doświadczeń. Wędkowanie i pływanie łódką to świetny sposób na pozostanie aktywnym i jest czymś, co może cieszyć się całą rodziną, bez względu na wiek.
3. Twórz nowe wspomnienia. W 2018 r. wypróbuj coś nowego z rodziną. Od planowania tradycyjnych wypraw wędkarskich w nowych lokalizacjach po radość z bycia na wodzie, holowanie #FirstCatch, wędkarstwo i pływanie łódką to świetne sposoby na uchwycenie wrażeń, których nikt nie zapomni.

Niezależnie od tego, czy planujesz nadchodzące sezony, czy przygotowujesz rodzinę do wędkowania w chłodniejszych miesiącach, rok 2018 to idealny czas na znalezienie nowych i ekscytujących sposobów na wyjście na zewnątrz i zwiedzanie!

Przygotowanie do wędkowania w chłodniejszych miesiącach

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, pogoda może stanowić wyzwanie, jeśli chodzi o łowienie ryb, ale można to zrobić. Dostosowanie sposobu przygotowania rodziny i środków ostrożności, jakie podejmujesz na wodzie, może pozwolić na niekończącą się zabawę, gdy temperatura jest niska.

Wraz ze zmianą warunków pogodowych zmieniają się również nawyki ryb, które ścigasz. Ponownie, w zależności od miejsca zamieszkania, akwenu i gatunków ryb, które próbujesz złowić, te podstawowe wskazówki dotyczące łowienia w chłodniejszych miesiącach roku mogą pomóc Ci cieszyć się nową tradycją z rodziną w 2018 roku.

1. Sukienka na tę okazję

Zanim wyjdziesz na zewnątrz, upewnij się, że Ty i rodzina jesteście odpowiednio przygotowani na pogodę. Ubierz się zgodnie z warunkami i warstwą według potrzeb. Rozpoczęcie od warstwy podstawowej pomoże zarządzać wilgocią, dodając izolowaną warstwę, która zatrzymuje ciepło ciała. Bądź sprytny i przygotowany, abyś mógł cieszyć się wyprawą wędkarską, nie martwiąc się, że będzie ci za zimno. Spakowanie zapasowego zestawu suchych ubrań jest najlepsze na podróż do domu, zwłaszcza z młodszymi dziećmi.

2. Szukaj głębszych wód

Wraz ze spadkiem temperatury powierzchnia wody również się ochładza. Dlatego ryby będą nurkować głębiej tam, gdzie woda będzie cieplejsza. Zrzuty i inne obszary z dostępem do głębokiej wody będą produkować więcej ryb niż płytkie wody. Łowiąc w pobliżu głębszych zbiorników wodnych, zawsze miej oko na dzieci i że każdy ma na sobie kamizelki ratunkowe.

3. Ryby przed frontem

Pilnowanie pogody pomoże Ci osiągnąć większy sukces podczas wędkowania z rodziną. Kiedy zimny front przemieszcza się przez ten obszar, ryby są mniej aktywne. Dlatego, jeśli wyjdziesz przed front, ryba prawdopodobnie będzie bardziej aktywna i bardziej skłonna do brań. Nie wspominając o tym, że wolą przebywać poza domem w ciągu dnia. Więc pozwól rodzinie spać i wyruszyć po śniadaniu.

4. Nie spiesz się

Gdy jest zimno, ryby mogą nieco zwolnić, tak jak ty i ja mamy tendencję do robienia. Dlatego mogą nie być zainteresowani łapaniem przynęty, gdy przelatuje obok nich. Wypróbuj większą przynętę w wolniejszym tempie, aby była nie tylko łatwiejsza do złapania, ale także bardziej atrakcyjna na mrozie.

5. Spróbuj wędkować pod lodem

W miarę jak temperatura spada coraz niżej, niektóre obszary, w których chcesz zwinąć swój #FirstCatch, zaczną zamarzać. Wędkarstwo podlodowe to wyjątkowe doświadczenie, które daje wędkarzom o wszystkich umiejętnościach szansę na kontynuowanie wędkowania, nawet w najzimniejsze miesiące zimowe.

Jako rodzina odkryliśmy, że jednym z najlepszych prezentów, jakie możemy sobie podarować, jest czas. Wędkarstwo daje nam możliwość cieszenia się naturą, trochę relaksu i po prostu spędzenia czasu razem. Nowy Rok to idealny czas, aby ponownie ocenić to, co jest ważne i położyć większy nacisk na tworzenie wspomnień na całe życie.

Jakie wyprawy wędkarskie i żeglarskie planujesz na Nowy Rok?

Spraw, aby rok 2018 był najbardziej niezapomniany, korzystając z naszej interaktywnej mapy, aby znaleźć miejsca w pobliżu, aby Twoja rodzina mogła łowić ryby przez cały rok!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *