Wskazówki dotyczące wędkowania na rzece Potomac, aby złapać więcej ryb

Na długości ponad 350 mil istnieje wiele możliwości wędkowania na rzece Potomac. Ta historyczna rzeka była kiedyś bardzo zanieczyszczona, ale poczyniła wielkie postępy w kierunku uzdrowienia. Istnieje wiele wspaniałych miejsc do wędkowania na rzece Potomac, ponieważ ta duża rzeka przepływa przez Maryland, Waszyngton DC, Wirginię i Wirginię Zachodnią w drodze do zasilania zatoki Chesapeake.

Połów okonia na rzece Potomac jest bardzo szanowany. Ta rzeka pod wpływem pływów może być trudna, ale gościła wiele turniejów Bassmaster. Baza paszowa jest bardzo zróżnicowana, w skład której wchodzą samogłowa, aloza żołądkowa, biały okoń i złote błyszczki. Pomaga to basowi osiągnąć 6 funtów lub więcej w tym wyjątkowym łowieniu basów wielkogębowych.

Miejsce łowienia często zależy od roślinności, ponieważ wielu wędkarzy szuka liści w kształcie serca lub wygodnego łóżka z wodnej „trawy”. Niektórzy wędkarze lubią pokonywać odległości w poszukiwaniu najlepszych miejsc do łowienia, podczas gdy inni kucają i czekają, aż przypływy zmienią warunki w jednym miejscu. Wędkarstwo na rzece Upper Potomac zwiększa szanse na złowienie basu drobnogębowego, który intensywnie poluje na raki. Naturalne kolory jigów są popularnym wyborem przynęt i trudno pobić błystkę do lokalizowania aktywnie żerujących ryb.

Ostatnio łowiąc w rejonie Waszyngtonu, miałem okazję zarzucić inny stosunkowo nowy gatunek rzeki Potomac, wężogłowy. Rzucając błystki obrotowe w wolniejszych akwenach z dominującą trawą wodną, ​​wcześnie i późno, nie udało mi się zaciąć jednej. Jednak widziałem wiele dużych karpi, liczne samogłowce i wylądowany bas pasiasty. Sumy błękitne i kanałowe również są tutaj powszechnie gatunkami docelowymi.

Miejsca do łowienia na rzece Potomac opierają się na dostępie, roślinności wodnej i głębszych obszarach. Podczas łowienia na rzece Potomac ważne jest, aby wiedzieć, gdzie się znajdujesz, ponieważ wymagania i przepisy dotyczące licencji połowowych mogą się różnić w poszczególnych stanach. Podczas badań nad rybołówstwem na rzece Potomac wspomniano, że Chicamuxen Creek, Mattawoman Creek, Aquia Creek i Nanjemoy Creek mają dobry dostęp do wysokiej jakości łowisk.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *