Wskazówki dotyczące wędkowania na pontonach i łowienie ryb na pontonach: co powinieneś wiedzieć

Być może, przeglądając katalogi żeglarskie i wędkarskie oraz programy sportowe, zauważyłeś, jak popularne są łodzie pontonowe i pomyślałeś o nich jako o możliwych statkach rybackich. Więcej ludzi łowi z tego statku niż kiedykolwiek, więc jeśli zastanawiasz się nad tym, oto kilka wskazówek dotyczących łowienia na pontonach i przemyślenia na temat łowienia na pontonach.

Określmy, że wskazówki dotyczące łowienia na pontonach odnoszą się do łodzi pontonowych z napędem, w przeciwieństwie do łodzi pływających bez napędu z pontonami używanymi przez jedną osobę do połowów na małych wodach. Nowoczesne łodzie pontonowe (które wymagają rejestracji jak każda inna motorówka) mogą pływać szybko i daleko, a ich ogólna stabilność i przestronność sprawia, że ​​są dobre dla grupy, rodziny, ucząc dzieci łowienia ryb ze stabilnej platformy, zabierając ze sobą psa, lub, w niektórych przypadkach, grillowanie na pokładzie podczas łowienia ryb.

Jeśli szukasz pontonu wędkarskiego, pomyśl o tych wskazówkach i przemyśleniach na temat łowienia ryb:

  • Większość pontonów nie jest przystosowana do wędkowania. Poszukaj takich, które są, ponieważ będą miały akcesoria i względy, które sprawią, że będą bardziej odpowiednie do wędkowania. Alternatywnie możesz ustawić go do łowienia ryb lub zamówić dodatki fabryczne do zamawianej łodzi.
  • Szczególne względy o największym znaczeniu obejmują uchwyty na wędki, komorę na żyłkę lub przynętę oraz silnik elektryczny montowany na dziobie.
  • Uchwyty na wędki są prawdopodobnie największym problemem do rozwiązania. Obejmuje to pionowe uchwyty na wędki podczas transportu, ale w szczególności uchwyty montowane na szynie do łowienia z gruntu i przynęty. Modele przykręcane są odpowiednie do łowienia mniejszych gatunków, ale potrzebujesz mocnych wersji przykręcanych, jeśli zamierzasz łowić duże ryby (takie jak striptizerki lub sumy). Inną opcją montażu są uchwyty na szynę.
  • Zastanów się, dokąd jedziesz. Łodzie pontonowe najlepiej sprawdzają się na spokojnych wodach, najgorsze w środowiskach z dużą falą. Większość z nich jest w porządku na wzburzonych lub umiarkowanych falach, ale na dużych morzach pokłady mogą się myć, uderzać falami i wytwarzać dużo rozprysków. Z reguły najlepsze dla pontonów są spokojniejsze wody, tylne zatoki i łowienie przy umiarkowanych wiatrach.
  • Bądź świadomy podatności pontonów na wiatr, częściowo ze względu na ich rozmiar, boks i wolną burtę, ale także ze względu na zadaszenia i blaty, które wiele osób ma. Wędkarstwo dryfujące na pontonie jest bardzo popularne, ale kontrolę i pozycjonowanie utrudnia wiatr, który może wymagać zakotwiczenia.
  • Jedną z najlepszych sztuczek łowienia z pontonu, jakie widziałem, było użycie dużego, ciężkiego pierścienia przywiązanego do liny do trzymania się mocno do pniaków. Pierścień można było łatwo przewrócić na kikut i później odczepić, więc nie trzeba było zawiesić kotwicy ani wychylać się z łodzi, aby ją rozłożyć.
  • Jeśli dodasz studnię na żywo, musisz pomyśleć o tym, jak dostać się do niej i z niej wyciągnąć wodę, jeśli łódź nie jest do tego wyposażona. Używanie wiadra do napełniania studni szybko się starzeje. Dodatkowo będziesz musiał napowietrzyć wodę.
  • Możesz potrzebować sieci z długim uchwytem, ​​aby zabrać na pokład większe gatunki, ponieważ pontony są otoczone ogrodzeniem, co oznacza, że ​​​​ryba musi zostać podniesiona na kilka stóp nad wodę, aby oczyścić ogrodzenie. Nie zawsze jest możliwe zabranie większej ryby do przednich lub tylnych drzwi szynowych, gdzie znajduje się niższy punkt wejścia, więc pomocna jest siatka z długim uchwytem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *