Wskazówki dotyczące ochrony ryb i zasobów wodnych

To dobre maniery, aby zostawić rzeczy lepsze niż to, w jaki sposób je znalazłeś. Kiedy pożyczam ciężarówkę, zwracam ją z pełnym bakiem. Kiedy znajomi dadzą mojej rodzinie plastikowy pojemnik ciastek, zrobię swoją część i pomogę zbić kilka. Żeby być uprzejmym. Aha, i oddam pojemnik, umyty i wysuszony. Staram się osiągnąć to samo, kiedy chodzę na ryby i pływam łódką, abym mógł przyczynić się do ochrony naszych zasobów wodnych.

Utrzymuj wodę w czystości

Oczyść i opróżnij łódź, gdy opuszczasz rampę. Nie transportuj wody z jednego źródła wody do drugiego, na przykład za pomocą żywych studni na łodzi, wiader na przynęty lub w moim przypadku ostatnio wypełnionych wodą woderów.

Mówiąc o woderach, pamiętaj o filcu. W zależności od regionu mogą obowiązywać przepisy dotyczące stosowania zewnętrznych filcowych (a nie gumowych) podeszew na spodzie woderów. Chociaż doskonale nadaje się do chwytania śliskich skał, uważa się, że filc jest w stanie pomieścić niechciane mikroskopijne organizmy, które mogłyby zostać przypadkowo wprowadzone do innego źródła wody.

Nie ignoruj ​​śmieci. Niestety jest to rzadka wyprawa na ryby, podczas której nie wracamy do ciężarówki z asortymentem wyrzuconych odpadów. Jeśli nie masz torby, wypchaj te poręczne kieszenie cargo (więcej o tych fajnych funkcjach wkrótce), aż znajdziesz odpowiedni pojemnik na śmieci/recykling.

Techniki zimnej wody do ochrony ryb

Zmień swój sprzęt wędkarski. Na przykład chłodniejsza woda często oznacza zmianę szybkości nawijania linki podczas rzucania. Czasem prędkość może być większa, jak w przypadku spinnerbaitów i woblerów bez warg. O tej porze roku może pojawić się raczej „reakcyjny” kęs niż „głodny” kęs, więc możesz znaleźć rybę zahaczoną, ale niekoniecznie w ustach. Uszczypnięte zadziory są łatwiejsze dla ryb i sprzyjają lepszej ochronie ryb.

Bądź czujny. Czasami zwijanie zwalnia, a nawet zatrzymuje się i przechodzi do używania większej ilości żywej przynęty. Chociaż aktywność ryb w zimnej wodzie może być powolna, ważne jest, aby zwracać uwagę na linkę, spławik itp., aby uniknąć głębokiego haczyka, który może być bardziej stresujący dla ryb. Oprócz zadziorów, rozważ wymianę kotwiczki na pojedynczy, aby poprawić ochronę ryb.

Chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach ochrony naszych zasobów wodnych?


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *