Wskazówki dotyczące łowienia basów wielkogębowych w niskich temperaturach

Kiedy te zimowe fronty przebiją się, nie martw się. Nadchodzące chłodniejsze dni mogą w rzeczywistości stworzyć dobrą okazję do praktycznego zastosowania wskazówek dotyczących łowienia basów wielkogębowych w niskich temperaturach. Chociaż definicja wędkarstwa w niskich temperaturach może być nieco inna w zależności od miejsca zamieszkania, istnieje kilka ogólnych wskazówek, które pomogą Ci nauczyć się łowić ryby w zimne dni i odnieść sukces.

1. Śpij. Dość często wędkowanie w niskich temperaturach zaczyna się dopiero późnym rankiem lub wczesnym popołudniem. Jest to odejście od wędkowania w wodach słodkich we wczesnych godzinach porannych i wieczornych w miesiącach letnich. Kiedy nadchodzi zimna pogoda, ugryzienie często się nie włącza, dopóki temperatura powietrza i wody nie wzrośnie.

2. Nie trzymaj się jednego miejsca. Jeśli jedno z twoich sprawdzonych miejsc nie dało brania po około 20 minutach, idź dalej, aż znajdziesz aktywnie żerujące ryby.

3. Używaj mniejszych przynęt. Profesjonalni wędkarze basowi często określają to zmniejszanie wielkości przynęt lub przynęt mianem „łowienia finezyjnego”. Na przykład użyj ćwierćgramowej główki jigowej z plastikowym żarnikiem zamiast większych przynęt, takich jak plastikowe jaszczurki lub kraby. To finezyjne podejście warto wypróbować o każdej porze roku, kiedy ryby wydają się być nieaktywne, chociaż sprawdza się szczególnie podczas łowienia w chłodne dni.

4. Użyj jaśniejszej linii. Zmień 20-funtowy monofilament na 8-funtowy fluorocarbon. Będzie działać dobrze, ponieważ będziesz używać mniejszych przynęt, a fluorocarbon jest praktycznie niewidoczny pod wodą. Twoja prezentacja będzie musiała być tak dyskretna, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o wybredny bas post-frontowy.

5. Miej oko na grube chwasty. Ciężka roślinność wytwarza więcej tlenu w wodzie. Z kolei te wyższe poziomy tlenu mogą wabić ryby i nieco podkręcać ich metabolizm w chłodne dni.

Teraz masz odpowiedzi na pytanie „jak łowić ryby w miesiącach zimowych?” Kiedy nadejdzie następny front, spakuj swój sprzęt, a następnie przetestuj te wskazówki do łowienia basów w zimnej wodzie. Łowienie ryb w zimnej pogodzie może być większym wyzwaniem, ale nie ma nic lepszego niż nagroda za połów w trudnych warunkach. Pamiętaj tylko o zabraniu ze sobą stanowej licencji wędkarskiej i zapoznaniu się z obowiązującymi przepisami wędkarskimi przed wyjazdem.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *