Wskazówki dotyczące ekspozycji na zimne powietrze dla wędkarzy. I Ryby!

Jeśli mieszkasz w stanach północnych, może być wystarczająco dużo bezpiecznego lodu, aby móc łowić pod lodem. Jeśli nigdy tego nie próbowałeś, jest to dziwne zajęcie, zmaganie się z zimnem i siedzenie na wiadrze, zaglądanie do dziury… ale może być ZABAWNE. Jednak zanim wyruszysz, rozważ te wskazówki dotyczące ekspozycji na zimne powietrze.

Dla wędkarzy

Zacznij na ciepło. Jest takie stare powiedzenie: „zacznij ciepło, bądź ciepły”. Jeśli już trzęsiesz się w ciężarówce, zabraknie Ci cierpliwości i poziomu zabawy.

Warstwy. Ubierz się w wiele warstw. Kilka par wełnianych skarpet, długa bielizna, t-shirt, bluza z kapturem… to działa. Przestrzeń powietrzna między warstwami zapewnia lepszą izolację i możesz dostosować poziom komfortu, aby zapobiec niebezpieczeństwu pocenia się.

Schron. W ciepłe (ciepłe) dni można łowić pod lodem wystawiony (ukończony czy wystawiony?) na działanie żywiołów. Jednak w przypadku poważnych problemów z zimnem i chłodem wiatrem, szanty lub chaty mogą sprawić, że łowienie pod lodem będzie prawie przytulne. Prawie.

Ashley Raecałoroczny wędkarz, pisarz i gospodarz telewizyjny łowi ryby pod lodem w Kanadzie w temperaturach do -20 stopni C. „Kiedy ludzie mówią, że łowienie pod lodem jest zimne, to dlatego, że nie robią tego właściwie. Przez większość czasu łowię w przenośnym schronie z włączonym propanem. Zdjęto kurtkę i rękawiczki, lubię czuć się komfortowo!”

Dla ryb

Im jest zimniej, tym szybciej musisz pracować przy puszczaniu. Przebywanie wewnątrz ogrzewanej szanty daje ci trochę więcej czasu. „W bardzo zimne dni”, powiedziała Ashley, „nie zabieram ryb poza moje schronienie, aby nie ryzykować zamarznięcia”.

Mieć odpowiednie narzędzia. Profesjonalny wędkarz i znawca muskie, Pete Mainazaleca posiadanie pary kleszczyków, szczęk i standardowych szczypiec z długimi końcówkami, które są przydatne, jeśli łowisz w jeziorze zamieszkałym przez szczupaki zębate lub muskellungi.

Trzymaj rybę mokrą. Trochę trudniejsze podczas łowienia pod lodem, ale rękawiczki neoprenowe pomogą chronić zarówno ciebie, jak i rybę. Przygotuj zapasowe wiadro lub chłodnicę wody, aby zrobić bezpieczne zdjęcie waszej dwójki.

Gdy temperatura jest znacznie poniżej zera, wędkarze nie tylko muszą planować niebezpieczeństwo narażenia na zimne powietrze, ale jeśli ćwiczysz łowienie i wypuszczanie, musisz być przygotowany na uniknięcie wypuszczenia rannej ryby. Zamarznięte skrzela lub oczy mogą pojawić się w ciągu kilku sekund. Sprawdź tutaj więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa łowienia pod lodem.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *