Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa wędkowania: wybór ubrań

Jesień to świetny czas na wędkowanie i pływanie łódką. Ryby gryzą, temperatury są niższe, a pokazy jesiennych liści, które trwają w wielu częściach kraju, tworzą spektakularne tło.

Oto kilka powodów, dla których musisz wybrać odpowiednią odzież dla bezpieczeństwa wędkowania w tym okresie przejściowym:

  1. Słońce. Choć może nie tak intensywne, słońce nadal zasługuje na zdrową dawkę szacunku. Cały dzień na wodzie lub w jej pobliżu jest godny ochrony, nosząc koszule przeciwsłoneczne z długimi rękawami i kapelusze z szerokim rondem. Po niepokojącej wizycie u dermatologa, Elite Bassmaster Tournament Angler, Brent Chapman nosi nawet maski przeciwsłoneczne, które zakrywają szyję, uszy i większą część twarzy.

  2. Nie słońce. Jesień może oznaczać gwałtowne zmiany pogody. Może się wahać od „Cieszę się, że nadal mogę nosić te szorty” do „Gdzie do cholery zostawiłem bluzę z kapturem” w ciągu zaledwie kilku minut. Dobrym pomysłem jest ubieranie się warstwami i posiadanie czegoś przeciwdeszczowego, aby zapewnić bezpieczeństwo wędkowania.


  3. Owady. Nie opuszczaj jeszcze swojej czujności. Nawet tutaj, w Pensylwanii, wciąż nie ma komarów, a te szkodniki późnego sezonu wydają się nieco bardziej podstępne. Luźne ubranie, które lekko trzepocze na wietrze, dobrze zniechęca latające, gryzące owady.

  4. Podstęp. Są chwile, kiedy kamuflaż odnosi się również do łowienia ryb. Wędkarze muchowi słonowodni mogą nosić pasującą do nieba, jasnoniebieską koszulę z długimi rękawami podczas łowienia łódką po płaskim terenie, aby uzyskać odległość rzutu na rybę kostną lub striptizerkę. Elitarny basista Alton Jones stara się przebrać ze swojego jasnego munduru sponsora na szarą oliwkową koszulę, gdy atakuje tarło na wiosnę. Niska, czysta woda to kolejny dobry moment na koszulę, która wtapia się w tło. Tylko dlatego, że zamiast pstrąga możesz podkradać okonia małogębowego lub karpia, a te ryby się nie ruszają, nie myśl, że cię nie widzą i nie wpływa to na ich nastrój.Moje stroje wędkarskie to generalnie tylko starsze ubrania na ostatnich etapach. Ryby nie mają nic przeciwko rozdarciu lub plamie musztardy. Istnieje kilka świetnych nowych tkanin odprowadzających wilgoć, chroniących przed owadami i słońcem, ale jak Brent Chapman podzielił się jedną ze swoich wskazówek dotyczących bezpieczeństwa wędkarstwa, „wszystko jest lepsze niż nic”. Przygotuj się więc tej jesieni dzięki swojej odzieży i tym podstawowym wskazówkom dotyczącym bezpieczeństwa wędkowania.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *