„Wskazówka” na przynęty na bas wielkogębowy

Wielokrotnie przynęta działa świetnie, zaraz po wyjęciu z opakowania. Jednak szczególnie zapaleni wędkarze basowi wydają się być kreatywnymi ludźmi, którzy lubią „podkręcać” swoje przynęty, aby nadać swojej prezentacji rzutowej coś wyjątkowego. Jednym z tych sposobów jest „wywrotka” (dodanie przyczepy) do przynęty. Miękkie plastikowe pędraki i przynęty do pływania sprawdzają się dobrze, zwłaszcza teraz, gdy przynęty ze skórki wieprzowej nie są już produkowane.

Oto kilka przynęt na bassy wielkogębowe, które można „przechylić”:

  1. Błystki obrotowe. Zwykle założone z pulsującą kolorową gumową spódnicą, te tradycyjne faworyty mogą zyskać nowy wygląd dzięki miękkiemu plastikowi zwisającemu z tylnego haczyka. Podczas ostatniego Bassmaster Classic na Grand Lake w Oklahomie, Jason Christie, specjalista od bassów, rzucił spinnerbait w połączeniu ze średnią przyczepką na przynęty do prawie każdego rzutu podczas 3-dniowej imprezy i zajął drugie miejsce. Mały ogonek pędra może tchnąć nowe życie w błystkę, która straciła spódniczkę, nie komplikując przy tym akcję przynęty.
  2. Łyżki. Ta wszechstronna przynęta sama w sobie ma świetne chybotanie i błysk. Jednak zakończenie kotwiczki małym białym ogonkiem pędra nadaje mu zupełnie nowy wygląd. Będzie trochę płytszy i mniej połączy się z chwastami. I chociaż akcja staje się mniej agresywna, hity już nie!
  3. Chatterbaity. Ten wibrujący jig ma metalową wargę z przodu, która nadaje mu wygląd i czucie przynęty. Dodając wybór miękkiej plastikowej przyczepki do tej przynęty lub innego jigu, możesz pokazać duży bas przynętę, której prawdopodobnie nigdy nie widzieli.

Przechylanie lub dodawanie przyczepki nie zadziała w przypadku niektórych przynęt basowych, takich jak woblery, ponieważ może to zakłócić akcję lub skomplikować rzuty. Jednak ta kolekcja małych, miękkich plastików na dnie pudełka może ożywić niektóre pobite przynęty i stworzyć wyjątkową ofertę, którą doceni bas wielkogębowy. Istnieją dziesiątki różnych rodzajów przynęt słodkowodnych. Aby odświeżyć podstawy, zapoznaj się z przeglądem przynęt słodkowodnych.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *