Wodne Warzywa

Roślinność wodna jest oznaką produktywnego zbiornika wodnego. Wskazuje na obfitość składników odżywczych i wysoką płodność. Różne rodzaje roślinności w wodzie mogą służyć jako pokarm dla mikroskopijnych owadów, siedlisko tarła i żłobki dla ryb larwalnych. Duże rośliny wodne zapewniają cień i osłonę ochronną dla małych ryb oraz miejsca zasadzki dla drapieżników.

Z tego powodu wielu wędkarzy, zwłaszcza wędkarzy basowych, uwielbia to, co nazwali „sałatką”. Elita Bassmastera Jonathana VanDama szuka „kapusty”. Geralda Szwindla lubi coś, co nazywa „włosami czarownic”. A wędkarze mocy nigdy nie przepuszczą okazji do „uderzenia trawy”.

Jednak dobrego można mieć za dużo. Jeśli „chwasty” wodne są zbyt agresywne, mogą wystąpić poważne komplikacje z poziomem tlenu. Ponadto brak otwartej wody lub ciągłe zawijanie masy zielonej substancji na przynętach może być frustrujące dla wędkarzy.

Zarządzający rybołówstwem mogą kontrolować roślinność wodną na trzy sposoby. Przykładem metody mechanicznej jest duża specjalizacja grabie. Niektóre stany hodują bezpłodny amur jako biologiczną metodę kontrolowania roślinności. Jeszcze inni menedżerowie używają środków chemicznych do odzyskania równowagi.

Steve’a Hansona z Profesjonalne zarządzanie jeziorem walczy z inwazyjnymi Eurazjatycka krwawnik wodny w jeziorach Michigan za pomocą kombinacji metod mechanicznych i chemicznych. Zastosowania selektywne i bezpieczne chemikalia stłumić tę agresywną roślinę i poprawić łowiska.

Właściciele gruntów zlewni mogą pomóc, ograniczając spływ substancji odżywczych do systemu. Skuteczną metodą jest sadzenie paski buforowe znacznie spowolnić ruch wody i umożliwić osiadanie.

Ale czasami wędkarze muszą po prostu dostosować swoje techniki, aby obejść, nad lub przez nadmierne chwasty. Przynęty topwater, takie jak żaby, mogą wywołać eksplozje basu w najgęstszej osłonie. Większość miękkich plastikowych przynęt można uzbrojić „bez chwastów” z haczykiem zatopionym w przynęcie, aż haczyk się zatnie. Istnieją nawet małe plastikowe stożki, które można zawiesić nad tymi przynętami, aby ograniczyć zaleganie chwastów. Plecionka jest doskonałym narzędziem do walki w „pomyje”, ponieważ jest wystarczająco mocna, aby przeciąć większość łodyg roślinności wodnej.

Te wskazówki powinny pomóc ci łowić w gęstych chwastach, przynajmniej do czasu, aż moja wypożyczalnia łosi i manatów ruszy z ziemi.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *