Woda: ważniejsza niż kiedykolwiek!

Woda jest zawsze ważna! Więc co się zmieniło, aby stało się to ważniejsze niż kiedykolwiek?

Cóż, jeśli ostatnie kilka lat jest jakimkolwiek przewodnikiem, wydaje się, że w przyrodzie występuje o wiele więcej okoliczności, które sprawiają, że woda… zwłaszcza świeża, czysta woda… jest trudniejsza do zdobycia dla ptaków i innych dzikich zwierząt.

W zależności od położenia geograficznego ptaki musiały radzić sobie z ekstremalnymi upałami, rozległymi pożarami i rozległymi obszarami dotkliwej suszy. Nie trzeba dodawać, że w tych zagrażających życiu okolicznościach woda jest dla ptaków ważniejsza niż kiedykolwiek.

Nawet w normalnych warunkach ptaki potrzebują wody.

Woda jest niezwykle ważna podczas wysokich temperatur rutynowego lata, kiedy zdolność ptaka do regulowania własnej temperatury ciała może być obciążona. Ptaki nie pocą się i muszą odprowadzać nadmiar ciepła przez układ oddechowy. Gdy temperatura wzrasta, ich tempo oddychania wzrasta, czasami do tego stopnia, że ​​ptaki wydają się dyszeć jak pies. Prowadzi to do zwiększonego tempa odwodnienia i konieczności szybkiego i niezawodnego źródła wody do uzupełnienia utraconych płynów.

Co równie ważne, kąpiel w wodzie pomaga ptakom utrzymać pióra w doskonałym stanie. Od tego zależy ich życie. Muszą być gotowe do lotu przez cały czas, a kąpiel jest kluczową częścią utrzymania piór wielu ptaków.

Bez względu na to, czy regularnie odwiedzają twoje karmniki, czy nie, wszystkie ptaki potrzebują wody. Oferowanie niezawodnego źródła wody na swoim podwórku jest prawdopodobnie najprostszym i najważniejszym krokiem, jaki możesz podjąć, aby zapewnić ptakom tę konieczność ratowania życia.

Znacznie zwiększy również różnorodność ptaków na twoim podwórku. Woda, zwłaszcza szum wody, jest niczym magnes na ptaki! Wszelkiego rodzaju ptaki (myślę, że gajówki, tanagersy, drozdy) często zatrzymują się, żeby się napić, wykąpać i pieścić.

Tak więc, niezależnie od tego, czy chodzi o pomoc ptakom, czy o zwiększenie wartości rozrywkowej twojego hobby, zapewnienie bezpiecznego, czystego źródła wody jest naprawdę ważniejsze niż kiedykolwiek.

Koniecznie sprawdź odcinek WBU Nature Centered Podcast, “Woda. Ważniejsze niż kiedykolwiek.” Nasi doświadczeni i zabawni gospodarze, John i Brian, podzielą się najlepszymi sposobami oferowania wody, aby tego lata przyciągnąć do Twojego podwórka najróżniejsze ptaki.

Post Woda: ważniejsza niż kiedykolwiek! pojawił się jako pierwszy na Wild Birds Unlimited.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *