WKKW Ingrid Klimke wygrała etap Pucharu Świata w ujeżdżeniu

 • Niemiecka zawodniczka olimpijska w WKKW Ingrid Klimke pobiła rekord życiowy, wygrywając etap Pucharu Świata w ujeżdżeniu w Stuttgarcie (9-13 listopada).

  Ingrid i Franziskus FRH zdobyli 83,44% punktów w Grand Prix freestyle, wygrywając na własnym terenie. Ich test obejmował jednoręczny kłus wyciągnięty do przejścia do zatrzymania, aw kategorii artystycznej przyznano im noty powyżej 89%. Ich poprzedni rekord życiowy w stylu dowolnym wyniósł 80,680%.  „Słuchał dzisiaj tak dobrze i był po prostu fantastyczny. Nadal nie mogę w to uwierzyć – powiedziała Ingrid.

  „Uwielbia swój styl wolny. Był tak spokojny i słuchał mnie dzisiaj, a jego dwustopniowe zmiany na linii środkowej były niesamowite, podobnie jak ostatni piaff na zakręcie i kłus wyciągnięty na samym końcu.

  Ingrid, która reprezentowała Niemcy w WKKW na pięciu igrzyskach olimpijskich i zdobyła dwa złote i drużynowe srebro, zadebiutowała w mistrzostwach ujeżdżenia z Franziskusem na sierpniowych Mistrzostwach Świata w Herning. Para zajęła 14. miejsce w Grand Prix i 19. w odcinku specjalnym. Ingrid zajmuje obecnie 19. miejsce w światowych rankingach ujeżdżenia i 54. w WKKW.

  „Wspaniale jest mieć tak wspaniałego ogiera. Ma już 14 lat, ale wciąż się rozwija. Odkąd [the 2022 World Championships in] Wydaje się, że Herning cieszy się jeszcze bardziej i robi większe postępy” – powiedziała Ingrid, którą zapytano, jak jej zwycięstwo wypada w porównaniu z jej licznymi sukcesami w WKKW.

  „Oczywiście, jeśli wygrasz w Aachen lub Luhmühlen, to również jest bardzo ekscytujące. Zrobiłem wiele wspaniałych rzeczy, ale rywalizacja w hali to co innego i bardzo to lubię. Kiedy byłem młodszy, obserwowałem, jak robi to mój ojciec (Reiner Klimke) i dzisiejszy wieczór przywrócił mi wspomnienia o nim. To było bardzo wyjątkowe”.

  Isabell Werth prowadziła zawody w Stuttgarcie po wygraniu Grand Prix w piątek (11 listopada), ale następnego dnia musiała zadowolić się drugim miejscem w stylu dowolnym z wynikiem 82,030%. Benjamin Werndl – brat mistrzyni olimpijskiej Jessiki von Bredow-Werndl – dopełnił ogólnoniemieckie podium z Daily Mirror 9 na trzecim miejscu.

  Pierwszą piątkę zamknęli Frederic Wandres i Bluetooth Old oraz Doroth Schneider i Faustus 94. Holenderki Dinja van Liere i Hartsuijer osiągnęły razem rekord życiowy 80,225%, zajmując szóste miejsce, a Jessica von Bredow Werndl była 10. na Ferdinand BB z wynikiem 78,205%. Benjamin prowadzi w klasyfikacji Pucharu Świata z 50 punktami kwalifikacyjnymi, Ingrid awansowała na drugie miejsce z 40 punktami, a Isabell jest trzecia z 37 punktami.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest wypełniony najnowszymi wiadomościami i raportami, a także wywiadami, materiałami specjalnymi, nostalgią, poradami weterynaryjnymi i treningowymi. Znajdź sposób, w jaki możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje rozszerzenia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *