Wielka Pauza

Jedną z najlepszych zimowych przynęt basowych jest jerkbait. Z pewnością odegra ważną rolę w nadchodzącym Bassmaster Classic w Grand Lake w Oklahomie. Wybór rozmiaru i koloru może być znaczący, ale najważniejsza jest szybkość i rytm prowadzenia. W szczególności pauza.

Chociaż może przypominać dowolną liczbę długoprofilowych, wyglądających jak rybki woblerów, o tej porze roku nie wystarczy po prostu kręcić tą przynętą. Jak sama nazwa wskazuje, jest szarpany lub drgany do końca. Ale oto trudna część: kiedy przynęta osiągnie tę kluczową głębokość, nurkując lub tonąc, Zatrzymaj się.

Pomyśl o pracy z przynętą powierzchniową, ale pod wodą. Twitch, twitch, twitch… a potem pozwól mu zastygnąć. Wyobraź sobie kilka sekund wyimaginowanych podwodnych zmarszczek cofających się.

„Widzisz, jak to robię?”

„Nic nie robisz”.

“Dokładnie.”

Bassmaster Angler of the Year 2012, Brent Chapman, wykonujący „Wielką Pauzę”.

Mark Zona może odczekać 20 sekund między drganiami jerkbaita. To długi czas oczekiwania, zwłaszcza na zimno. Ale odrobina sukcesu przechodzi długą drogę zimą, a jeśli ta technika nie jest w twoim repertuarze, brakuje ci basu. Jarrett Edwards stosuje tę technikę również w przypadku zimowego basu pręgowanego na jeziorze Powell w Arizonie.

W zimnej wodzie okonie po prostu nie jedzą tak dużo. Jeśli jednak uda ci się zwrócić ich uwagę, może to wywołać reakcję ugryzienia. Istotną częścią muzyki są nie tylko grane nuty, ale także pauzy pomiędzy nimi. A następny dźwięk lub ruch natychmiast po odpowiednio zaplanowanej „wielkiej pauzie” (gdzie każdy dźwięk się zatrzymuje) może być czymś więcej niż to, co może znieść ospały bas.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *