Wiele rąk czyni lekką pracę

Pewnego jesiennego dnia spacerowałem po plaży i zobaczyłem plątaninę żyłki monofilamentowej wyrzuconą na brzeg.

Wokół niego spacerowało stado mew i rybitw i pomyślałem, że wpadną w to i zrobią bałagan. Zatrzymałem się, złapałem go i zacząłem ciągnąć. Wygląda na to, że ktoś złapał na haczyk dużą rybę, która wyciągnęła wiązkę żyłki, a potem się zerwała. Ryzyko zawodowe na pewno, każdy z nas kiedyś tam był i prawie spodziewałem się, że po drugiej stronie będzie pasiasty bas. Niestety, nie było żadnego.

Ale to sprawiło, że pomyślałem, że wszyscy mamy rękę do ochrony, a jeśli wszyscy będziemy pracować razem, wiele rąk sprawi, że praca będzie lekka. Zbieranie śmieci wzdłuż brzegu rzeki lub wyciąganie gruzu, takiego jak stare opony z koryta strumienia… Istnieje wiele sposobów, w jakie wszyscy możemy mieć pozytywny wpływ na nasze środowisko.

Zaangażowanie się w grupę konserwatorską to kolejny świetny sposób na wywarcie pozytywnego wpływu. Istnieje wiele doskonałych grup, które koncentrują się na rybołówstwie słodkowodnym i słonowodnym. Kiedy miałem dużo wolnego czasu, dołączyłem do Rady Dyrektorów CCA w moim stanie, ale teraz, kiedy mam mało czasu, każdego roku zgłaszam się jako wolontariusz na dzień lub dwa, aby pomóc w konkretnym projekcie. Każda odrobina pomaga.

Ponadto każdy wędkarz, który kupi licencję wędkarską lub rejestrację łodzi, pomaga na dużą skalę, ponieważ procent tych dochodów jest przeznaczany na zarządzanie siedliskami, edukację, przeglądy i badania ryb, zarybienia i dostęp. Grupy federalne, takie jak US Fish & Wildlife Service, przydzielają fundusze stanowym agencjom zajmującym się rybołówstwem i dziką przyrodą, a te agencje stanowe następnie ponownie przydzielają te dochody na programy zarządzania, edukacji i dostępu. Na tym poziomie każdy, kto kupuje licencję, pomaga sprawie, a w połączeniu z oddolnymi wysiłkami wszyscy mamy swój udział w ulepszaniu naszych łowisk i dróg wodnych.

Mamy wiele powodów do wdzięczności za to Święto Dziękczynienia, a jeśli wszyscy zrobimy choć trochę, zobaczymy dramatyczną poprawę w naszej ziemi, wodzie i łowiskach. Szczęśliwego Święta Dziękczynienia dla Was i Waszych rodzin!

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym niezależnym pisarzem, który mieszka w Cape Cod w stanie Massachusetts. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub www.thekeergroup.com.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *