Węzły muchowe: Węzeł antypoślizgowy

Hej fani wędkarstwa! To Debbie Hanson dla takemefishing.org, a dzisiaj nauczymy się zawiązać trzeci węzeł w naszej serii na węzłach muchowych – węzły z pętelką antypoślizgową. Jest to świetny węzeł do przywiązania muchy do przyponu. To naprawdę proste, oto wszystko, co musisz zrobić.

Wiązanie pętli antypoślizgowej

1. Weź swoją linię prowadzącą i zawiąż i zawiąż węzeł kilka centymetrów od końca.

2. Stamtąd weźmiesz końcówkę metki i przełożysz ją przez ucho haczyka lub muchy.

3. Następnie weźmiesz końcówkę tagu i poprowadzisz ją z powrotem przez pętlę, którą utworzyłeś za pomocą węzła.

4. Stamtąd owiń końcówkę linki wokół końca stojącego dwa lub trzy razy, a następnie z powrotem przez pętlę, którą utworzyłeś węzłem odręcznym.

5. Zaciśnij zarówno koniec metki, jak i stojący koniec linki, tak aby antypoślizgowy węzeł pętelkowy był ładny i ciasny. Następnie po prostu odetniesz pozostałą linię na końcu tagu.

 

I masz to – twój antypoślizgowy węzeł pętelkowy! Jest to jeden z najpopularniejszych węzłów muchowych, ponieważ zapewnia dużo ruchu muchy lub przynęty, pozwala na swobodne poruszanie się po słupie wody. To świetny węzeł do nauczenia się i używania… i jest bardzo prosty. Więc to jest to! Ciasne żyłki i udane łowienie! Nie zapomnij odwiedzić takemefishing.org, jedynego źródła informacji na temat wędkowania i pływania łódką.

Teraz, kiedy już wiesz, jak zawiązać antypoślizgowy węzeł pętelkowy, aby można było zawiązać muchę na przyponze, poznaj najlepsze muchy startowe do wykorzystania podczas wypraw wędkarskich w wodach słodkich.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *