Węzły morskie, o których nigdy nie słyszałeś

Są takie węzły wędkarskie w słonej wodzie, o których albo wiązałeś setki razy, albo przynajmniej słyszałeś; takich jak antypoślizgowy węzeł pętelkowy, ulepszony węzeł klinczowy i węzeł uni. Jednak istnieją również węzły słonowodne, które mogły jeszcze nie trafić na twój radar wiązania węzłów. Sprawdź te pięć godnych uwagi, ale być może nieznanych węzłów wędkarskich w słonej wodzie, które warto nauczyć się wiązać.

Węzeł Alberto. Ten węzeł łączący linię z linią nosi imię legendarnego surfcastera Alberto Knie. Znany również jako Modified Albright Knot, jest przydatny do wiązania żyłek o różnych średnicach, takich jak przypon fluorocarbonowy lub mono, do plecionej żyłki. Dowiedz się, jak zawiązać Alberto Knot.

Węzeł pająka. Chociaż zaczep pająka może nie być tak popularny jak Bimini Twist, wielu wędkarzy uważa, że ​​jest szybszy i łatwiejszy do wiązania. Ponieważ ten węzeł tworzy podwójną linkę, Spider Hitch jest dobrym węzłem do łowienia cięższymi haczykami lub przyponami. Dowiedz się, jak zawiązać Węzeł pająka.

• Wąski węzeł kosmetyczny. Węzeł Slim Beauty to kolejny z mniej znanych węzłów wędkarskich, który służy do łączenia żyłek o różnych średnicach lub materiałach. Wędkarze łowiący tarpony morskie często używają tego węzła, ponieważ jest mocny i dość łatwy do zawiązania. Dowiedz się, jak zawiązać Smukły węzeł kosmetyczny.

Węzeł dżemowy San Diego. San Diego Jam to węzeł końcowy, który jest szczególnie przydatny do mocowania ciężkich przynęt lub jigów do przyponu. Wędkarze u wybrzeży Kalifornii zaczęli używać tego węzła jako niezawodnego sposobu wiązania mocnych dżigów z tuńczyka. Są cztery proste kroki zaangażowany w wiązanie węzła San Diego Jam, więc jest to szybkie i łatwe do nauczenia się.

Światowy Węzeł. Kolejny łatwy do zawiązania węzeł końcowy do połączenia żyłki z krętlikiem lub przynętą. The Światowy Targ Knot został odpowiednio nazwany po tym, jak został przedstawiony na Światowych Targach w Knoxville w 1982 roku.

Ponieważ masz teraz kilka nowych węzłów wędkarskich w słonej wodzie, których możesz użyć następnym razem, gdy zarzucisz linkę do oceanu, nie zapomnij upewnić się, że twoja licencja na łowienie w słonej wodzie jest aktualna. Ćwiczenie nowych węzłów wędkarskich, konserwacja sprzętu wędkarskiego i odnawianie licencji wędkarskiej to wspaniałe rzeczy do zrobienia, gdy masz trochę wolnego czasu tej zimy.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *