Węzeł Palomar w 4 krokach

Jaki jest najsilniejszy węzeł wędkarski, który możesz zawiązać? Jeśli uczysz się łowić ryby i zadałeś sobie to pytanie, nie jesteś sam. Wielu wędkarzy, ucząc się łowienia, pyta o ten właśnie temat. Mówiąc bardziej konkretnie, to pytanie często pojawia się po tym, jak nieudany węzeł wędkarski powoduje przerażające doświadczenie oglądania tego, co mogło być naprawdę niesamowitym połowem, płynącym w ciemnoniebieskim kolorze.

Po tego typu doświadczeniach możesz popaść w obsesję na punkcie zawiązania silnego węzła wędkarskiego i zacząć przeprowadzać ogromne ilości badań nad tym, które węzły zapewniają najlepsze połączenia. Wszystko jest w porządku i dobrze, ale powinieneś pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy – najsilniejszym węzłem wędkarskim, jakiego możesz użyć, jest węzeł, który wiesz, jak szybko zawiązać z pewnością. Ze względu na łatwość i wytrzymałość, gdy jest prawidłowo zawiązany, węzeł Palomar jest dobrym węzłem końcowym na początek.

4 kroki do wiązania węzła Palomar

Węzeł Palomar to jeden z najprostszych węzłów wędkarskich do zawiązania, a podwójne owinięcie żyłki dodaje mu dodatkowej siły podczas łączenia żyłki z haczykami, przynętami lub krętlikami. Wiązanie węzłów wędkarskich, takich jak węzeł Palomar, nie jest trudne ani skomplikowane; to po prostu wymaga trochę praktyki. Wykonaj następujące kroki, a nauczysz się, jak zawiązać ten węzeł w mgnieniu oka.

  1. Podwój żyłkę lub przypon i utwórz pętlę o długości od 3 do 4 cali. Przełóż koniec pętli przez oczko haczyka, przynęty lub krętlika.
  2. Trzymaj stojący koniec linii między kciukiem a palcem wskazującym. Złap pętlę wolną ręką i uformuj supeł.
  3. Przełóż haczyk, przynętę lub krętlik przez pętlę. Świetna robota, po tym masz tylko jeden krok!
  4. Zwilż i zaciśnij węzeł, a następnie przytnij końcówkę metki. Stąd wystarczy sprawdzić, czy dwie linie w oczku haczyka, przynęty lub krętlika są równoległe.

Ponieważ wiesz już, jak zawiązać mocny węzeł wędkarski, dowiedz się, jak wiązać więcej węzłów i przyponów wędkarskich, oglądając kilka filmy krok po kroku. Nauczenie się tych łatwych węzłów nie zajmuje dużo czasu, więc chwyć za żyłkę i zacznij ćwiczyć!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *