Weź mnie na ryby — jak łowić lepiej: nowe techniki

Jeśli jeszcze nie zgadłeś, jestem zapalonym rybakiem. W większości myślę, że wiem, co robię. Czasami jednak ryby się nie zgadzają. W moich technikach wędkarskich są rażące dziury i jak postanowienie noworoczne staram się je rozwiązać każdego sezonu.

Mój plan na lepsze łowienie ryb w tym sezonie

1. Woblery do wody otwartej. Może to być zaskakujące, ale ten pospolity przedmiot ze skrzynki wędkarskiej nie jest moją ufnością wabiącą z dala od brzegu. Łowiłem ryby na woblery, ale są też inne przynęty lub łowiska, które zazwyczaj najpierw próbuję.
2. Więcej drop-shotów. W tym miejscu hak znajduje się ponad ciężarem, o około 18 cali. Bawiłem się tą techniką, ale nie czułem się, jakbym był na prawej, kamienistej, głębokiej wodzie. Jednak nadal czytam o tej technice łowienia ryb w różnych płytkich miejscach.

3. Wróć do starych klasyków. Jest kilka przynęt, które straciły swoją pozycję w moich torbach wędkarskich, ale kiedyś były mocno wykorzystywane, takie jak inline błystki, przynęty wieprzowe i „leniwy ike”.

4. Bądź bardziej zorganizowany. Obszar łowienia w garażu, łodzi i ogólnie moich pudełkach na sprzęt zawsze wydaje się wymykać spod kontroli podczas ciężkich czasów wędkowania. Jednym ze sposobów na zwalczenie tego jest pozostawienie łodzi podłączonej i/lub przyniesienie sprzętu wędkarskiego i wędek na treningi baseballu i softballu dla dzieci, abym mógł ponownie montować i sortować, a jednocześnie nadal obserwować postępy na boisku.

5. A w tym sezonie Mam nadzieję, że pomogę dodać nowy gatunek do listy gatunków ryb mojego syna: płetwę łukowatą. Chociaż podczas łowienia basów i szczupaków zwykle widzimy jedną lub dwie na wiosnę w niektórych lagunach, ale jeszcze nie udało nam się trafić. Obserwując niektórych wędkarzy jestem pewien, że teraz wiemy, gdzie jechać i co zrobić, aby złapać jedną z tych niezwykłych ryb.

Jakie techniki wędkarskie chciałbyś poznać lepiej? Jakie nowe gatunki chciałbyś złowić? Koniecznie sprawdź dodatkowe techniki i naszego eksploratora gatunków.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *