Wesołego dnia ptaka na blogu!

Wrony w locie (zdjęcie z Wikimedia Commons, przycięte)

9 listopada 2022

Ile wron jest na tym obrazku? Tyle lat piszę tego bloga.

15 świec dla Outside My Window (wrona imprezowa Joan Guerin)

15 lat!

Po całym tym czasie jestem przyzwyczajony do wstawania wcześnie rano (4 nad ranem), aby napisać artykuł na dany dzień, zwykle od zera. Mam nadzieję na inspirację i wystarczająco dużo czasu, aby zrobić research, znaleźć zdjęcia, powiązać je przekonującą prozą i opublikować do 7:30 lub 8:00. Jeśli ostatnio zwracałeś na to uwagę, wiesz, że czasami nie dotrzymuję terminu. (Aaarg!) Na szczęście mogę spróbować ponownie następnego dnia.

W 2014 roku z siedmioletnim blogowaniem i 2320 postami zdałem sobie sprawę, że niektóre artykuły są warte drugiego spojrzenia, więc zacząłem własne powtórki (tzw. „Czwartki odrzucania” à la Facebook). Po 15 latach mam do wyboru 5545 artykułów.

Wy, drodzy czytelnicy, codziennie piszę. Lubię ptaki, przyrodę i sokoły wędrowne i lubię uczyć się nowych rzeczy, ale to wszystko byłoby bezużyteczne bez twojego entuzjazmu, komentarzy i dzielenia się z przyjaciółmi.

I byłby to nudny tekst bez świetnych fotografów, którzy pozwolili mi wykorzystać swoje zdjęcia i filmy. A Wielkie dzięki do wszystkich. Zobacz, kim oni są tutaj.

Dzisiejsza uroczystość nie byłaby kompletna bez uwag ze strony Krukowaty. Kruk (Corvus Corax) wkracza, by powiedzieć: „Szczęśliwego dnia ptaka!” i komentować moje niedotrzymane terminy.

Sprawdź komentarze do filmu na YouTube, które wyjaśniają, co oznaczają jego dźwięki.

Szczęśliwego 15. Ptasiego dnia na blogu!

ps Dzisiaj przekroczyłam termin o pół godziny!

(zdjęcie z Wikimedia Commons; kliknij podpis, aby zobaczyć oryginał. Imprezowe wrony Joan Guerin)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *